סוכנות שחקנים

שאלה:
אילו סוכנויות שחקנים יש בישראל? אלו מהן הכי טובות? מה צריך בשביל להיות מיוצגת בסוכנות כזו?
 
תשובה:

התחום של ייצוג שחקנים מתחלק לכמה נישות.

1. הסוכנויות שמתמקדות במשחק בלבד, כשהרציניות שבהן מקבלות רק שחקנים אשר למדו משחק בבי"ס למשחק וסיימו 3 שנים של לימודים. סוכנויות שחקנים אלו שולחות לאודישנים בתחום סרטי קולנוע וסדרות הטלוויזיה.

2. סוכנויות ביטים וניצבים, בד"כ מדובר על סוכנויות שזה תחום ההתמחות היחיד שלהן, השמה של אנשים בפרסומות סדרות וסרטים, כאשר ניצבים הן הדמויות הכי זניחות אשר נמצאות ברקע של הצילום בד"כ נשלחים אליהם כל מי שרוצה בלי סלקציה מיוחדת וללא אודישן של המלהקת אלא רק של הסוכנות המייצגת, וביטים הן דמויות בד"כ בפרסומות אשר אין להם טקסט אבל מקבלות זמן מסך שך שנייה או שתיים. לתפקידי הביטים כן נערכים אודישנים
על ניצבות אפשר לקבל בין 300 ל 1000 שקל ליום צילום, ועל תפקיד ביט אפשר לקבל שכר של בין 1000 ל 5000 ש"ח ליום צילום.
לניצבים אין הכשרה מיוחדת, וביטים חייבים להיות אנשים או שבאופי שלהם יש משחק והם יודעים לדבר לחייך לעשות מימיקות וכדומה, או אנשים שהיו בקורסים מזוזרים למיניהם של משחק.

3. הסוג האחרון זה סוכנויות טאלנטים. ברמה כזו או אחרת כל הסוכנויות גם של משחק וגם של דוגמנות מנסות לגדל ולפתח טאלנטים, אבל יש סוכנויות מסוימות שמתמחות ספציפית בכך.
בד"כ מדובר על אנשים שהדרישה מהם היא לא רק להיות טבעיים בתחום המשחק או שלמדו משחק, אלא גם שיש להם יתרון מסויים על שחקנים אחרים. למשל ספורטאים מחוננים שעדיף שיהיו מוכרים בתחומם, או דוגמנים ודוגמניות שנראים ממש טוב ויכולו לתפקד בעתיד כפרזנטורים של מותגי אופנה ובכלל לעשות עבודות שדורשות גם מראה של דוגמנים וגםיכולות של שחקנים, ובעולם של היום המון אודישנים במיוחד הגדולים דורשים בדיוק את זה.

בתחום המשחק הסוכנות שחקנים שמדורגת מספר אחד בארץ היא סוכנות זוהר יעקובסון.
בתחום הניצבות הסוכנות המובילה היא טייק2.
ובתחום הטאלנטים הסוכנות הטובה ביותר היא ADD (לשעבר לוק).

כדי להתקבל לסוכנות שחקנים, יש לפנות במייל לסוכנות המיועדת, לשלוח להם קו"ח יחד עם תמונות מקצועיות. את התמונות (בוק שחקן) אפשר לעשות גם אחרי שמתקבלים לסוכנות, אבל יש יתרון גדול לצילום תמונות לפני הגעה לסוכנות כי אז יתאפשר לכם להגיש מועמדות לסוכנות עם תמונות מקצועיות מה שיכול להגדיל את הסיכוי שהסוכנות תתעניין בכם ותזמין אתכם לפגישה.
קישורים מומלצים:


מאמר: בוק שחקן

מאמר: סוכנות לוק
 


סוכנות שחקנים | סוכנויות שחקנים שחקניות ומשחק