בוק שחקן

שאלה:

מה זה בוק שחקן? ממה הוא מורכב? מיהם הצלמים הכי טובים עבור בוק שחקנים?
 
תשובה:

בוק שחקן הוא פוטפוליו של תמונות סטילס המציג את השחקן בשלל פוזות ומימיקות כדי לשווק אותו ללקוחות ומלהקים בעזרת אותן תמונות.

בוק שחקן הוא דבר הכרחי לכל שחקנית או שחקנית מאחר וברוב המקרים וברוב האודישנים תמונות הסטילס הן מה שמציגות הסוכנויות והסוכנים למלהקים השונים, המלהקים בתורם בוחרים על פי התמונות את מי הם מעוניינים לראות באודישן.
בוק שחקן יכול לתרום הרבה גם לחבר'ה שנמצאים בסוכנויות דוגמנות שלא מתעסקות עם תחום האופנה אלא עם תחום הטלוויזיה והפרסומות, ולאותם חבר'ה בנים ובנות שרשומים בסוכנויות של ניצבים ביטים וכדומה בוק שחנים יכול לתרום הרבה יותר מבוק דוגמנות שלרוב נוטה יותר לכיוון של אופנה.

בבוק שחקן בד"כ יש כ 4-5 סטים שונים של תמונות (כלומר ביגוד שונה או לוקיישן שונה או תאורה שונה...) כשמכל סט לוקחים את ה 2-3 התמונות הכי טובות.

בוק שחקנים המטרה העיקרית היא להראות מעבר ליופי של המצולם גם את האופי שלו, לכן רוב התמונות יהיו תמונות פורטרטים שמתמקדות בפנים, יהיו הרבה חיוכים, הרבה מימיקות והרבה קומיות.

בוק שחקן מבחינה מקצועית הוא קל יותר לצילום מאשר בוק דוגמנות לתחום האופנה, למרות זאת הצלמים הטובים ביותר לשני התחומים יהיו צלמים שמתמחים בנישה הזאת של צילומי בוקים של דוגמנות וצילומי אופנה בגלל אופי העבודה של צילום אנשים.
מספר צלמי אופנה מוכרים בתחום: דודי חסון, מנחם עוז, רפאל מזרחי, רונן פדידה, אלכס ליפקין, שי יחזקאל, רונן אקרמן, גולי כהן, רון קדמי.קישורים מומלצים:

מאמר- סוכנויות שחקנים


  אימייל של צלם רפאל מזרחי
 refaelm66@gmail.com
 
  אימייל של צלם רונן פדידה
 ronenfadida@gmail.com
 
  אימייל של צלם אלכס ליפקין
 alex.lipkin@gmail.com
 
 


בוק שחקן | בוק שחקנים | בוק משחק