צלם אדריכלות

שאלה:

מיהם הצלמי אדריכלות המובילים בישראל? כמה כדאי לשלם על צילום בתים ומה הצלם אמו לתת בתמורה?
 
תשובה:

צילום אדריכלות היא נישה בצילום שדורשת הרבה מקצועיות וניסיון מצד הצלם.
בניגוד להרבה תחומים בצילום כמו צילום בוקים צילום חתונות וכדומה שבהם כמעט כל צלם יכול לפרסם את עצמו כצלם של הנישות האלו וגם לעשות עבודה טובה צילום בתים וצילום אדריכלות דורשת ידע בתחום וניסיון שיש רק לצלמים שבאמת מתעסקים שנים עם צילום מהסוג הזה. גם מבחינת ציוד לא כל צלם יכול פשוט לקחת את ציוד הצילום הרגיל שלו שהוא מצלם איתו חתונות ולהתחיל לצלם בתים. צילומי אדריכלות דורשים הכנה מראש, ציוד מסוים, עדשות ומסננים מסוימים וכו' לא ניכנס לפרטים המדויקים.

בתוך הנישה הזאת של צילום אדריכלות נכנסים בעצם התחומים של צילום על סוגי המבנים הן מבחוץ והן מבפנים. תחום נוסף בצילום מבנים הוא צילומם מהאוויר דבר שנפוץ מאוד בחו"ל ובעיקר בפרוייקטים של נדל"ן שמיודעים למכירה עתידית. בישראל כל התחום של צלמים שמצלמים תמונות מהאוויר לא קיים בגלל חוקים והגבלות של צה"ל בעניין צילום מהאוויר.

הסכומים שנהוג לשלם אינם קבועים מאחר וכל פרויקט וכל עבודה מתומחרים בהתאם לגודל הפרויקט והדרישות המיוחדות שיש לכל לקוח.

למרות שהתחום של צילום בתים בישראל אינו מפותח כמו במקומות אחרים ישנם בישראל כמה צלמים בודדים שמצלמים אדריכלות ברמה גבוהה.
כשבוחרים צלם אדריכלות חשוב מאוד קודם כל להיכנס לאתר של הצלם ולראות את תיק העבודות שלו. גם לקוח שאינו מומחה גדול בצילום יוכל לראות הבדלים בין צלמים רציניים לבין החובבניים יותר מהתבוננות בתיק העבודות של הצלם.
ישנם כמה וכמה צלמים שמפרסמים עצמם בין היתר כצלמי אדריכלות אבל הם אינם צלמים שהתמחו בנישה הזאת אלא צלמים שפשוט רוצים להתפרס על כמה שיותר תחומים כדי להגדיל את הכנסותיהם. כדאי להימנע מצלמים כאלו והיום בעידן האינטרנט מאוד קל לבדוק על כל אחד ואחד ולמצוא מידע, המלצות, עבודות שפורסמו וכו'.

אז כמו שהזכרנו יש כמה צלמים בודדים בישראל שמתמחים בצילום אדריכלות וצילום בתים, רובם צלמים עצמאיים שעובדים לבד, והסטודיו המוכר ביותר והמומלץ ביותר בנישה הזאת הוא "סטודיו ארכיטקטורה" שכשמו כן הוא, סטודיו של מספר צלמים שמתמחה רק בצילום ארכיטקטורה, אדריכלות, בתים, בניינים וכדומה.

חשוב שלא להתפתות להצעות מחיר נמוכות של צלמים חצי מקצועיים מאחר ובמיוחד כשמדובר על צילומי אדריכלות בהם המטרה של הלקוח היא ברוב המקרים להשתמש בתמונות לצורך מכירת נכסים או הצגת עיצובי פנים לצורך קידום העסק, וכשמדובר על צילומים שנועדו לעזור במכירה ולא סתם למטרות אישיות תמונות מקצועיות של צלם אדריכלות מקצועי יכולות לעשות את כל ההבדל. 

קישורים מומלצים:

אימייל שלך סטודיו ארכיטקטורה -  architecturestudio1@gmail.com 

צלם אדריכלות | צילום אדריכלות | צילום בתים