אלבום בר מצווה

שאלה:

היכן משיגים אלבום בר מצווה איכותי ומקצועי ? כמה אמור לעלות בוק שכזה? ומה הוא כולל?
 
תשובה:

הטרנד של צילום בוק לכבוד הבר מצווה והבת מצווה הוא טרנד שהתחזק מאוד בשנים האחרונות וכמעט כל ילד\ה שני מצטלמים לבוק כזה.
אלבומי בר מצווה הם הרבה פחות נפוצים מאלבומי בת מצווה מהסיבה הברורה שבנים פשוט לא אוהבים להצטלם כמו בנות ולא חולמים להיות דוגמנים כמו שחולמת כמעט כל ילדה.
מסיבה זו גם המקומות שמצלמים בוקים משקיעים מעט מאוד בכל עניין התפאורה המיוחדת הרקעים וההפקה שמתלווים לאלבומי הבת מצווה של הבנות.

ישנם 2 סוגים של אלבומים האחד הוא חוויתי כלומר כמו שציינתי מקודם אמור לכלול תפאורות רקעים צוות הפקה הלבשה אלבום מעוצב וכו'... והסוג השני הוא בוק בסגנון דוגמנות כלומר על אותו משקל של צילום בוק לדוגמן שכמובן לא אמור לכלול כל מיני דברים מיוחדים אלא אמור בכוונה להראות יותר נקי פשוט ולא ילדותי.
אצל הבנות הבוק החוויתי יותר נפוץ אבל כשמדובר על בוק בר מצווה ההעדפה ובצדק היא בד"כ לאלבום בר מצווה מהסוג של הדוגמנות.
סביר להניח שילד בן 13 שכבר כן רוצה להצטלם לבוק פחות יאהב את כל התוספות הילדותיות והאלבום המעוצב והערוך, ויותר יהיה מרוצה מבוק דוגמנות.

בחירת הצלם היא נושא חשוב כשמדובר על צילום בוק בר מצווה בסגנון דוגמנות.  הבוקים החוויתיים לא דורשים יותר מדי מקצועיות של הצלם אלא יותר הכנה מראש והשקעה בסטודיו עצמו.
בצילום בוקים של דוגמנות נמצאים רק הצלם והמצולם ועל הצלם לדעת איך לספק תוצאה מקצועית.
למעשה מה שקורה היום זה שכמעט כל צלם צעיר או ותיק מפרסם את עצמו בין היתר גם כצלם בוקים, זאת כדי להרוויח כסף מנישה נוספת ודי גדולה, אבל בדיוק מהצלמים האלו יש להימנע.
מה שצריך לחפש זה צלם שכל עיסוקו זה צילום בוקים אופנה ודוגמנות. יש כמה עשרות כאלו בישראל, לא יותר.
מאחר והלקוח הממוצע לא ידע לזהות בעצמו איזה צלם הוא צלם מקצועי בנישה הזאת לבין השאר הדרך הבטוחה ביותר היא לברר מי הצלמים שמצלמים את הדוגמנים והדוגמניות של הסוכנויות דוגמנות הגדולות בישראל. אם סוכנות דוגמנות רצינית משתמשת בשירותיו של צלם לצלם את מיוצגיה זה תמיד יעיד על כך  שהצלם טוב בנישה הזאת מאחר וסוכנויות הדוגמנות הן אסמכתא מפסיק טובה להסתמך עליה.
צלמים כמו דודי חסון, רפאל מזרחי, רונן פדידה, אלכס ליפקין ואחרים שמוכרים כצלמים שמצלמים עבור סוכנויות מובילות יהיו בחירה בטוחה. 
 

קישורים מומלצים:

מאמר - צילום ילדים

אימייל של צלם אופנה רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה רונן פדידה-
ronenfadida@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com


אימייל של סטודיו לצילום בוק חוויתי -
office@studio8.co.il

 

בוק בר מצווה | אלבום בר מצווה