צילום בת מצווה

שאלה:

מה כולל צילום בוק בת מצווה? כמה זה אמור לעלות ואיזה צלמים הכי טובים בצילום בת מצווה ?
 
תשובה:

בוק בת מצווה הוא טרנד שתופס תאוצה בשנים האחרונות של צילום אלבום תמונות לכבוד הבת מצווה.

יש כמה סוגים בוקים לבת מצווה והכי נפוץ זה מה שנקרא בוק דוגמנית ליום אחד, כלומר צילום אלבום בסגנון של בוק של דוגמנית.
גם לצילום בוק דוגמנית יש כמה סגנונות והכי נפוץ היום בצילומים של בת מצוות זה אלבומים מעוצבים בסגנון צילום חוויתי, כלומר הצילום עצמו נעשה בסטים ובתפאורה מיוחדים לבוקים מהסוג הזה (דברים נפוצים כמו צילום ליד מכונית ישנה או ליד קיר עם גרפיטי....), והאלבום שלאחר הצילום גם הוא מקושט וערוך בסגנון מיוחד לבת מצווה (וגם פה יש דברים נפוצים כמו שער של עיתון, כרזה על עזריאלי וכו').
הסוג השני של בוק בת מצווה זה צילום של בוק שהוא ממש בוק דוגמנות אחד לאחד באותו סגנון עם אותו אלבום כמו שהולכות איתו דוגמניות והסגנון הזה בזמן האחרון נהיה יותר ויותר נפוץ מהסיבה שהסגנון החוויתי כבר הפך למאוס כי רואים אצל המון בנות בדיוק את אותן תמונות ואותן תפאורות ואותם עיצובים בעוד שבבוק דוגמנות אמיתי אין מגבלה לדברים שהצלם יכול לעשות, כל עוד הוא צלם טוב כמובן.

אחרי שהחלטתם איזה סוג של בוק אתם רוצים נשאר לבחור את הצלם שלכם.
אם בחרתם צילום בת מצווה בסגנון בוק חוויתי הבחירה של הצלם פחות קריטית כי גמעט כל צלם עם קצת ניסיון וידע יכול לקחת בחורה ולצלם אותה בתפאורות קבועות ברקעים קבועים עם תאורה קבועה וכו', אז מה שיותר חשוב בבוק החוויתי זה לבחור סטודיו שמציע כמה שיותר אופציות ובמחיר המשתלם ביותר. כלומר סטודיו שמציע מספר רב של תפאורות, מספר רב של אנשי צוות שמשתתפים בצילום חוץ מהצלם, כמו מאפרת וכמו מלבישה..

כשמדובר על בוק דוגמנות עניין בחירת הצלם היא היותר חשובה בתהליך. המון צלמים מציגים עצמם בין היתר כצלמי דוגמניות וכצלמי בוקים אבל למעשה הרוב המכריע זה צלמים שמנסים להתפרנס מכמה שיותר נישות של צילום בין היתר צילום בוקים. יש מעט צלמים בישראל שבאמת מתמחים בצילום אופנה ודוגמנות ומצלמים רק בנישה הזאת.
הדרך הקלה ביותר לזהותם היא לברר מיהם הצלמים שמצלמים בוקים עבור הסוכנויות דוגמנות הרציניות בישראל. יש בסה"כ כ 5-6 סוכנויות גדולות בישראל וכל סוכנות כזאת עובדת בד"כ עם מספר מצומצם של צלמים, לדוגמא שמות מוכרים יותר בנישה של צילום דוגמניות: רון קדמי, רפאל מזרחי, אלכס ליפקין, רונן אקרמן, רונן פדידה... ובהערכה גסה יש בסה"כ כ 40-50 צלמי בוקים טובים שאפשר לבחור מביניהם. הבחירה כבר היא יותר עניין של טעם וכמובן גם של מחיר.

אל תשכחו שבוק עושים רק פעם אחת במיוחד אם זה בוק בת מצווה, אל תתפשרו על איכות רק בגלל שמצאתם צלם שמצלם בוקים לבת מצווה בחצי מהמחיר שצלמים אחרים עושים את זה. יש בחוץ המון צלמים לא מקצועיים והשוק היום מאוד רווי בצלמים שרובם לא צלמי בוקים ורק מחפשים להרוויח מכמה שיותר סוגי צילום.

מחיר של אלבום בת מצווה בסיסי מתחיל מסביבות ה 1200 ש"ח ובמקסימום ההגיוני יכול להגיע גם עד 2500 ש"ח. מעבר לסכום הזה זה כבר מוגזם ויקר, ולא חסרים צלמים שלוקחים מעבר לסכום הזה רק בגלל השם והותק שלהם או סתם מחוסר מודעות לשוק.קישורים מומלצים:

מאמר-  צלמי דוגמניות

אימייל של צלם אופנה רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה רונן פדידה-
ronenfadida@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com


אימייל של סטודיו לצילום בוק חוויתי -
office@studio8.co.il

 
 


בוקים לבת מצווה | צילום בת מצווה | אלבום בת מצווה