להיות דוגמן\דוגמנית


שאלה:
איזה נתונים  צריך בשביל להיות דוגמנית ? ומה זה בכלל אומר להיות דוגמנית...?

תשובה:
דוגמנית היא בחורה אשר בד"כ מיוצגת על ידי סוכנות דוגמנות ונשלחת על ידי הסוכנות ללקוחות הדורשים דוגמניות.

ישנם עבודות רבות ומרובות בדוגמנות. צילומי סטילס וקטלוגים, תצוגות מסלול, מדידות בגדים, פרסומות, ועוד. התחומים העיקריים הם תחום האופנה (כל מה שקשור לביגוד) והתחום המסחרי (שאר החברות שאינם חברות אופנה, כמו קוקה קולה וכדומה).

מישהי שרוצה להיות דוגמנית צריכה לדעת שיש נתונים מסוימים שצריכים להיות לבחורה בשביל לדגמן. חשוב להבין שיש המון סוכניות דוגמנות ורובן לא הכי טובות וסוכנויות מהסוג הזה יקבלו כמעט כל אחת להיות דוגמנית, אבל אותן "דוגמניות" אינן באמת דוגמניות. מעטות הבנות שיש להן מה שדרוש כדי לדגמן בסוכנות טובה.
כל הסוכנויות הקטנות האלו יצרו מצב שכל אחת היום חושבת שהיא יכולה להיות דוגמנית בגלל שהיא רואה בנות אחרות ש"מדגמנות" והן לא הכי מרשימות, או בגלל שמישהי מעלה לפייסבוק שלה תמונה של איזה צלם חובבני ומקבלת המון לייקים.

אז איך להיות דוגמנית? השלב הראשון זה ליצור קשר עם סוכנות טובה. נתחיל עם זה שבחורה שלא מצליחה להתקבל לאחת מ3 הסוכנויות הגדולות בישראל אינה מתאימה לדוגמנות! ולעיתים גם בנות שכן מתקבלות לא יוכלו להתקדם ברמה כזו שהדוגמנות תהיה מקצוע שמכניס כסף כמו כל עבודה אחרת ומאפשר לעבוד רק בדוגמנות. זאת מאחר והרמה של דוגמניות בשוק הישראלי נמוכה מהרמה המקובלת בסוכנויות הגדולות בחו"ל שמה נמצא הכסף הגדול ושמה הבנות עוסקות במקצוע כעבודה לכל דבר.
3 הסוכנויות הגדולות בישראל נכון לינואר 2013 הן: MC2 (קארין מודלס) , יולי ולוק. על ההבדלים ביניהן והיתרונות וחסרונות של כל אחת תוכלו לקורא בשאר הכתבות שלנו.

ולנתונים יבשים יותר שצריכה מי שרוצה להיות דוגמנית, גובה של דוגמנית ברמה צריך להיות מעל 1.73 !!! כל דבר שמתחת לזה ברוב המקרים אינו יכול להתאים לדוגמנות מחוץ לישראל ולכן בחורה כזו גם לא תוכל להפוך את הדוגמנות לכסף רציני. סוכנויות בארץ גם הטובות שביניהן מתפשרות קצת בעניין הזה מאחר והשוק בישראל כמו שאמרנו אינו איכותי ביחס לחו"ל ולכן גם בחורה בגובה 1.72-1.73 תוכל להתקבל לאחת מהסוכנויות המובילות בישראל. צריך להבין שבמיוחד בתחום האופנה לקוחות דורשים מסוכנויות רק בנות בגבהים האלה, וזה בכלל לא קשור לדוגמנות מסלול. הרבה בנות חושבות משום מה שאם הן נמוכות אז הן פשוט לא יעשו מסלול...או יבואו לאודישנים עם עקבים גבוהים... אבל זה ממש לא עובד ככה.
לגבי גברים אגב מי שרוצה להיות דוגמן צריך גובה של לפחות 1.83

היקפים של דוגמנית צריכים להיות כמה שיותר באזור של: מותניים 60 ס"מ וירכיים 90 ס"מ.
המדידה של המותניים נעשית באזור הכי צר של אזור המותניים ( בד"כ איפה שהפופיק) והמדידה של הירכיים נעשית האזור הכי רחב של הירכיים (מסביב לטוסיק).
לא להילחץ אם אתן קצת פחות או קצת יותר, מה שחשוב בעיקר זה הפרופורציות של הגוף.
היקף של החזה לא חשוב במיוחד ובחורה שופעת חזה או שטוחת חזה יוכלו שניהן להתקבל אם שאר הנתונים טובים.

אלו היו הנתונים היבשים אבל כמובן שיש את העניין המאוד חשוב של הלוק. הפנים בדוגמנות הן כרטיס הביקור שלכן בכל מקום וכל עבודה. אין שום לוק מסוים שמחפשת סוכנות, עניין הלוק הוא גם הרבה פעמים עניין של טעם ומשתנה בין הסוכנויות (מה שגם אומר שיכולה בחורה לא להתקבל לסוכנות טובה אחת אבל כן להתקבל לאחרת).
יש בנות שיפות בצורה שכל אחד יכול לראות את היופי , ויש בנות שיפות בצורה מיוחדת וזה בד"כ משהו שרק עין מקצועית תדע לזהות. סוכנויות מחפשות בבנות את הלוק המיוחד בעיקר בשביל לשווק אותו לחו"ל שמה יהיו הרבה יותר אופציות להשתמש ביופי הזה. השוק הישראלי הוא שוק די מסחרי ואוהבים את הבנות הסקסיות הבלונדיניות עם העיניים הכחולות.

עכשיו בטוח קופצים כמה מכם בבית ואומרים "רגע...אבל יעל בר זוהר דוגמנית והיא נמוכה, ואגם רודברג מדגמנת והיא נמוכה, ויש לי חברה שהיא נמוכה אז היא מדגמנת פנים"  וכו' וכו'....
אז זהו...שלא.
קודם כל יש הבדל עצום בין דוגמנית לבין טאלנט. טאלנט היא בחורה שמשחקת או שרה או רוקדת וכו' , בסופו של דבר מתפרסמת בד"כ דרך הטלוויזיה , ולאחר שהיא מתפרסמת היא תקבל עבודות של דוגמנות פשוט כי היא היא מוכרת ולא בגלל הגובה שלה או היופי היוצא דופן שלה.
בנות כמו יעל בר זוהר ודומותיה לא היו מתקבלות לסוכנות דוגמנות טובה כדוגמניות אפילו אם כן היו גבוהות.....

דבר שני, כל העניין של בנות לא כל כך מרשימות ש"מדגמנות" , או בנות נמוכות ש"מדגמנות" פנים וכל שאר הדוגמאות האלו... כמו שהזכרנו יש בארץ הרבה סוכנויות, רובן לא טובות בלשון המעטה , וסוכנויות כאלו מקבלות כל אחת שרוצה להיות דוגמנית , הרבה פעמים גם לא לפני שלוקחים ממנה כמה אלפי שקלים טובים על בוק ששווה 10 שקל.

אין רע בבנות שלא מתאימות לדוגמנות ברמה גבוהה והולכות להתקבל לסוכנויות קטנות יותר, אבל קחו בחשבון, אלו הן לא דוגמניות אמיתיות. תצוגות שיער, והופעה בעיתון המקומי לא עושים בחורה דוגמנית....

אם כבר הזכרנו את נושא הבוק.... אז זה הנושא האחרון שנדבר עליו. בוק של דוגמנית זה אחד הדברים הכי חשובים. את הבוק הסוכנות מראה ללקוחות כדי שירצו לראות את הדוגמנית באודישן, ועם הבוק הדוגמנית הולכת לאודישן אצל הלקוח כדי להראות לו איך היא נראית בתמונות מקצועיות.
בוק טוב יכול לעשות הבדל בין דוגמנית שעובדת לדוגמנית שלא.
חלק מהאנשים מעדיפים קודם לגשת לסוכנות ולנסות להתקבל ואז דרך הסוכנות לעשות את הבוק (וכמובן לכל סוכנות יש את הדרך עבודה שלה..חלק מבקשות כסף, חלק מבקשות השתתפות קטנה..לק מקזזות מהכנסות עתידיות...), וחלק מהאנשים מעדיפים קודם לעשות בוק ואז להגיע איתו לסוכנות.
היתרון שבלעשות קודם בוק זה שאפשר להגיש מועמדות לסוכנות עם תמונות טובות וככה יש יותר סיכוי להתקבל, החסרון הוא שיש אנשים שלא עושים את שיעורי הבית שלהם והולכים ומשלמים לצלם שהוא לא צלם אופנה דוגונמות אמיתי ואז מגיעים לסוכנות ושומעים שהם צריכים לעשות בוק חדש מקצועי יותר, ובצדק. אז את החסון הזה אפשר למנוע ופשוט לברר על הצלם שהולכים אליו יש כמה שמות מוכרים בצילום דוגמניות כמו רפאל מזרחי כמו אלכסנדר ליפקין כמו רונן פדידה וכו'... גם לגביהם אפשר לקרוא במאמרים האחרים באתר שלנו.

לסיום נשאיר אותכם עם קישורים מומלצים לסוכנויות וצלמים כדי לקצר לכם את החיפוש...

קישורים מומלצים:

 פנייה לסוכנות mc2 לבדיקת התאמה והגעה לאודישן -
 newface@mc2mm.co.il
 

פנייה לצלם אופנה רפאל מזרחי לצילום בוק דוגמנות -
 refaelm66@gmail.com


מאמר:  דרושה דוגמנית

 

איך להיות דוגמן | איך להיות דוגמנית