ניצבים


שאלה:
מה זה ניצבים ? איך אני מגיע להיות ניצב? איפה דרושים ניצבים ואילו סוכנות ניצבים קיימות בשוק?

תשובה:
המילה ניצבות כמו שאנשים מכירים אותה באה לתאר את כל  הדמויות בהפקה מסוימת שאינן הדמויות המרכזיות ומטרתן לתת נפח לצילום ולאייש תפקידים קטנים. בין אם זה בצילומים של קטלוגים עיתונות ודברים מודפסים אחרים ובין אם זה בטלוויזיה בסדרות סרטים ופרסומות.

ישנן מספר סוכנויות דוגמנות בארץ שיש להן מחלקות של ניצבים , ויש גם מספר סוכנויות שהן סוכנות ניצבים בלבד. אולם המילה ניצבות באה לתאר קצת יותר מההסבר שהובא מקודם על תפקידים קטנים ואנשים שמופיעים לשנייה בתוך קהל של מצולמים. למעשה אם ניקח לדוגמא פרסומת בטלוויזיה אז התפקידים מתחלקים ל 3 . בד"כ יש את תפקיד הדמויות המרכזיות , יש תפקידי ביטים , ויש תפקידי ניצבות.

אם מדובר על דמות מרכזית שמצריכה משחק ודיבור אז התפקיד ניתן לאנשים שהם שחקנים או טאלנטים. אם מדובר על דמות מרכזית שאין לה טקסט אז בד"כ התפקיד ניתן לדוגמנים ודוגמניות אלא אם מחפשים לוק מיוחד שלא מצריך להראות כמו דוגמן.
  
ביטים הם דמויות בפרסומת שלא נמצאים בתוך קהל או בתוך חבורה של אנשים, לביטים בד"כ יש גם מילה או משפט בפרסומת, ולתפקידי ביטים מחפשים לאו דווקא שחקנים, אבל אנשים שכן יש להם חוש למשחק וכן יודעים לדבר ולעמוד בטבעיות מול מצלמות.

ניצב הוא בד"כ הדמות היותר שולית בצילום. למשל אנשים שעוברים ברקע, עוברי אורח, דמויות בתוך קבוצה או בתוך קהל וכו'.

כמובן שגם התשלום הוא בהתאם... הדמויות המרכזיות בפרסומות בד"כ מרוויחים אלפי שקלים, הביטים מרוויחים כרבע מהם, והניצבים במקרה הטוב מרוויחים כמה מאות שקלים.

אם אתם מתעניינים בנושא בגלל שאתם רוצים להופיע בפרסומות אז למרות שכל הנושא שלנו נקרא "ניצבות" אל תשאפו להיות ניצב פשוט. זה משהו שכמעט כל אחד יכול לשעות וגם לא יוצא מזה יותר מדי...
אם אתם שחקנים  דוגמנים או טאלנטים אז כמובן הדבר ההגיוני לעשות זה לחתום בסוכנות שכבר תדאג לכם לתפקידים היותר מרכזיים בפרסומות.
אם אתם פשוט אנשים עם חוש טוב למשחק, לדיבור, אתם לא ביישנים ואתם מאמינים שיהיה לכם קל לעמוד מול מצלמות בטבעיות לעשות רושם ראשונים טוב האודישנים ועל מלהקים וכו' אז מה שעליכם לעשות זה לפנות לסוכנות שתשלח אתכם להיות ביטים בפרסומות.
יתרון טבעי יהיה לאלו מכם שגם נראים טוב, אבל בעצם בפרסומות לא תמיד מחפשים את האלו שנראים טוב, הרבה פעמים מחפשים לוק מסוים, מוצא מסוים, מאפיין גופני מסוים וכו' וכו'. כמעט כל אחד יכול להתאים מתישהוא למשהו בהנחה שמבחינת אופי הוא מתאים להיות ביט.

אז איפה דרושים ניצבים...
יש מספר של  סוכנויות בהם דרושים ניצבים שלא יבקש מכם לחתום על חוזה בסוכנות וזה בעצם יתרון די רציני. סוכנות לדוגמא ששולחת ניצבים\ביטים לפרסומות ולא מחתימה ניצבים על חוזה היא סוכנות עדי ברקן שיש לה מחלקה נפרדת עבור ניצבים,ביטים ,דיילות וכו' ולכן הם גם לא מחתימים שם על חוזה אנשים שרוצים לקבל עבודות. (סוכנויות מבקשות לחתום על חוזה לשם הבלעדיות... וחתימה על חוזה בעצם משמעה שאסור לכם לקבל עבודות ממקום אחר או לעזוב מתי שבא לכם למקום אחר)
בד"כ בסוכנויות של ניצבים גם יבקשו לעשות תמונות מקצועיות, זה לא חובה אבל אלו מכם שרוצים לגדול לתפקידים קצת יותר רציניים בפרסומות ובטלוויזיה חייבים תמונות טובות.
מה שכן צריך להיזהר ממנו זה סוכנויות ניצבות שיבקשו אלפי שקלים על בוק. מומלץ ללכת לבד לצלם טוב ומוכר ולא יקר ולהביא לסוכנות שלכם את התמונות שישתמשו בהם.

לסיום נמליץ שאם במקרה אתם נראים טוב ויש לכם נתונים לדגמן אז חבל יהיה להסתפק בלעשות עבודות ניצבות קטנות, הכסף הגדול יותר נמצא בדוגמנות. במקרה כזה מומלץ לפנות לאחת הסוכנויות הגדולות בישראל. המומלצות יותר וה3 שעומדות בראש התעשייה בישראל הן קארין מודלס (MC2) יולי ולוק.

 

קישורים מומלצים:

 

פנייה למחלקת טלוויזיה של סוכנות עדי ברקן:
adibarkan02@gmail.com

 
פנייה לסוכנות MC2 (קארין מודלס) לבדיקת התאמה לדוגמנות:
newface@mc2mm.co.il


כתבה בנושא: צילום בוק

 

סוכנות ניצבים | סוכנויות ניצבים | דרושים ניצבים | ניצבים | ניצבות