דוגמנות פנים


שאלה:
מה זה דוגמנות פנים? איך מגיעים להיות דוגמנית פנים והיכן ומתי דרושה ודרושות דוגמנית פנים?

תשובה:
דוגמנות פנים ברמת העיקרון זה תחום קטן מתוך מכלול העבודות שיש בדוגמנות. בישראל למשל אי אפשר להיות רק דוגמנית פנים ובאמת להרוויח כסף טוב מהעניין.

משום מה הרבה בנות חושבות שאם יש להן פנים יפות ואין להן גובה או אין להן גוף יפה אז הן יוכלו להיות דוגמניות פנים וגם להצליח ולהתפרסם כדוגמניות. סוכנויות דוגמנות בד"כ לא מחזיקות דוגמניות שיכולות לדגמן רק פנים ויהיו דוגמניות פנים. עבודות שקשורות רק לפנים כמו איפור שיער וכדומה בד"כ הן עבודות שאין בהן כסף והצלמים או מי שבוחר את הדוגמניות פשוט לוקחים בנות מהאינטרנט או דרך סוכנויות קטנות היכן שיש המוני בנות שעושות את העבודות האלו תמורת תמונות.

דוגמנית ברמה היא בחורה שיש לה את כל הנתונים לדוגמנות ויכולה לבצע כל עבודת דוגמנות  בין אם זה עבודות שצריך בהן גובה לתצוגה או לצילומים בהן הבגדים מיועדים לבחורה בגובה של דוגמנית ובין אם מדובר על עבודה בה רוצים לצלם רק פנים ומחפשים פנים מיוחדות ומאוד יפות. אלו סוג הבנות שמחזיקות סוכנויות דוגמנות רציניות.

במקרים המעטים שסוכנות מחזיקה דוגמנית פנים מדובר על בנות בעלות פנים ממש ממש מיוחדות, או יוצאות דופן בנוף הישראלי כמו מישהי סינית למשל שיש לה פנים מהממות.. אבל שוב צריך להבין שהבנות האלו לא עושות כמות עבודות ולא מרוויחות כמו הדוגמניות הקלאסיות.
מישהי שרוצה להגיש מועמדות לסוכנות דוגמנות כדוגמנות פנים מומלץ להראות גם תמונות מקצועיות עם איפור וצילום מעולים, וגם תמונות מאוד נקיות ביתיות בלי שום דבר על הפנים.


יש מקומות בחו"ל בהם תחום הדוגמניות פנים כן משחק תפקיד יותר רציני ויש דוגמניות המיועדות במיוחד לעבודות האלו בגלל שישנם שווקי אופנה בחו"ל בהם יש הרבה חברות גדולות של איפור הרבה חברות גדולות של שיער והרבה קמפיינים של חברות בסדר גודל כזה שדורשות מהדוגמנית רק פנים יפות . בישראל זהו לא המצב וכמות הלקוחות והקמפיינים בכלל בדוגמנות מועטים ,על אחת כמה וכמה הלקוחות והקמפיינים של איפור וכדומה...

מעבר לכל מה שרשמתי גם אוסיף וארשום שב 99% מהמקרים בנות שחושבות שהן יכולות לעבוד באותן עבודות של דוגמנות פנים והפקות אופנה של איפור ושיער...טועות. צריך פנים באמת מיוחדות ובאמת יפות בצורה יוצאת דופן כדי לקבל הפקה רצינית וברמה או עבודה רצינית של דוגמנות פנים.

אז איפה בכל זאת דרושות דוגמניות פנים....
בנות שמאמינות שיכולות להתקבל לסוכנות או לעבוד בהפקות בהן יש דרישה לדוגמנית פנים יכולות פשוט לפנות בטלפון או במייל לסוכנויות לצלמים ולמאפרות (נמליץ על מה בהמשך), הרבה פעמים הם מחפשים את הבנות האלו בהודעות בפורומים באינטרנט בנושא דוגמנות. קחו בחשבון שהרוב המכריע של ההפקות האלו הן הפקות קטנות שאינן ברמה גבוהה ונעשות בד"כ רק בשביל להכניס תמונות לתיק עבודות של הצלם או המאפרת.
אז איך אפשר בכל זאת לבחור הפקה נורמלית בה דרושה דוגמנית פנים ובה התוצאות לא יאכזבו אתכן ומה חשוב להבהיר ולדעת לפני שמצטלמים להפקה כזאת (או בכלל לכל הפקה בה בחורה הולכת על דעת עצמה ולא דרך סוכנות) ?
1. תבקשו לראות את האתר של הצלם כדי לבחון אם העבודות שלו נראות טוב או נראות זולות וחובבניות , אפשר גם להתייעץ עם מישהו שקצת מבין יותר בנוגע לצלם לצילום ולתמונות של הצלם.
2. תבהירו להפקה שאת התמונות הם מביאים לכן אחרי זמן לא מוגזם וכשהתמונות מרוטשות ועברו פוטושופ.
3. והכי חשוב - תבררו מראש לאן מיועדות התמונות! אם מדובר בהפקה מסחרית אין שום סיבה שתעשו אותה רק עבור תמונות. בהפקה מסחרית לחברת אופנה או הפקה שמיועדת למגזין כלשהוא אנשי ההפקה מקבלים כסף כולם וכך גם הדוגמנית צריכה לקבל כסף. הפקות לא מסחריות כמו שציינתי למעלה הן הפקות בהן התמונות הולכות לתיק עבודות של הצלם המאפרת הסטייליסטית וכו'. בהפקה לא מסחרית גם אנשי ההפקה לא מרוויחים כסף.


 

קישורים מומלצים:


פנייה לסוכנות דוגמנות המובילה בישראל (מעודכן נכון לינואר 2013) :
newface@mc2mm.co.il  סוכנות MC2 קארין מודלס
 

צלמי אופנה מובילים בישראל :
קישור לכתבה: צלמי אופנה 

 

 

דוגמנית פנים | דוגמנות פנים | דרושה דוגמנית פנים | דרושות דוגמניות פנים | דוגמניות פנים