סוכנות דוגמנות לנוער


שאלה:
האם יש דבר כזה סוכנות דוגנות לנוער ? והאם דוגמנות מתאימה כעבודה לגיל 14 ?

תשובה:
יש יתרונות וחסרונות לעבודה בדוגמנות. יתרון אחד למשל הוא שזאת עבודה שיכולה להתאים גם לגילאים של 13-14 ומעלה, אבל מצד שני החיסרון הוא שממש לא כל אחד מתאים לדוגמנות.
סוכנויות הדוגמנות השונות מתחילות לקבל בנות כבר בגיל 13-14 אם רואים שגם הגובה של אותה ילדה באמת גבוה מהממוצע. כלומר בסביבות ה 1.70

עם בנים זה קצת שונה, בנים יכולים להתחיל לדגמן רק בגיל יותר מאוחר. קוראים לזה דוגמנות גברים מסיבה מסוימת... כי צריך להיראות כמו גברים ולא כמו ילדים. המינימום שאפשר להתחיל לדגמן זה 16-17 לבנים, וגם אז הגובה צריך להיות לפחות 1.83

למרות זאת יש סוכנויות דוגמנות שיש להן גם מחלקות של טלוויזיה של פרסומות של ניצבות...ושמה גם בני 14 ומעלה שאין להם נתונים לדוגמנות יכולים לעבוד.

דוגמנות היא עבודה לכל דבר, למרות שהיא גם עבודה לגיל 14 שזה גיל צעיר,  אבל אי אפשר לראות בה כדבר זמני שפשוט נפסיק אם ימאס בעוד כמה שבועות. כשמתחילים לדגמן בסוכנות חותמים על חוזה ל 3 שנים לפחות. רק מי שבאמת רוצה להיות דוגמנית צריכה להיכנס לתחום הזה. דבר נוסף שצריך לדעת הוא שבגילאים הצעירים האלו דוגמניות בקושי מרוויחות כסף אם בכלל. רק כשצוברים ניסיון ומתחילים לקבל עבודות רציניות מתחילים גם לראות את הרווחים. זה יכול לקחת חודשים ולעיתים גם יותר.

אז איך מתחילים? דבר ראשון מבררים אילו סוכנויות הכי טובות ומתחילים לשלוח תמונות ופרטים למייל של הסוכנות. בארץ יש 3 סוכנויות טובות שהן: קארין מודלס (mc2) , לוק, ויולי. שאר הסוכנויות הן סוכנויות בינוניות וזה לא משנה אם שמעתם אחרת אלו העובדות.
מבין שלושת אלו סוכנות קארין היא הסוכנות הבינלאומית היחידה לכן היא גם נחשבת לאיכותית ביותר ושמה הכי כדאי להתחיל לנסות.

בעניין סוכנות דוגמנות לנוער שיש בה מחלקות של טלוויזיה ופרסומות אז יש כמה סוכנויות כאלה והן בד"כ לא סוכנויות דוגמנות מוכרות אלא סוכנויות משחק וניצבות.
צריך להיזהר מסוכנויות כאלו שמבקשות אלפי שקלים על בוק, זה מאוד מפתה ומבטיחים הרבה הבטחות אבל בשורה התחתונה במקום להרוויח כסף אתם רק תפסידו כסף.
בין אם פונים לסוכנות דוגמנות לנוער ובין אם לסוכנות ניצבות צריך לברר קודם על האמינות של המקום, ואם כבר רוצים להצטלם לבוק אז עדיף לברר בעצמכם על צלמים טובים ומוכרים וללכת לשלם סכום הגיוני.


 

קישורים מומלצים:


פנייה לסוכנות MC2 (קארין מודלס) :
newface@mc2mm.co.il


כתבה: צלמי דוגמניות


עבודה לגיל 14 | דוגמנות לנוער | סוכנות דוגמנות לנוער