דוגמנות ילדים


שאלה:
מה זה דוגמנות ילדים? אילו סוכנויות דוגמנות לילדים קיימות?  מה חשוב לדעת לפני שפונים לסוכנות דוגמנות לילדים?

תשובה:
יש מעט סוכנויות בארץ המתעסקות עם דוגמנות ילדים. לא מדובר על סוכנויות דוגמנות שנפתחו במיוחד בשביל דוגמנות ילדים אלא אל מחלקות שנמצאות בתוך סוכנות דוגמנות.

בדיוק כמו בתחום הדוגמנות הרגיל תמיד עדיף לפנות לסוכנויות המוכרות יותר. ויש מספר דברים שחשוב לדעת לפני פנייה לסוכנות בנוגע לדוגמנות ילדים.

קודם כל, הכוונה בדוגמנות ילדים היא לגילאים של בערך 3-12 לבנות ו 3-13 לבנים. מעבר לגילאים האלו כבר נכנסים לתחום הדוגמנות הרגיל ומתחת נחשב תינוקות, למטב ידיעתנו אין בארץ סוכנות עם מחלקה של תינוקות.
מחלקות הילדים שולחות בעיקר לקטלוגים\צילומים של אופנת ילדים ולפרסומות בטלוויזיה.

הסיבה שחשוב להגיע לסוכנויות המוכרות יותר היא שגם בדוגמנות ילדים יהיו כאלו שינסו לנצל את ההורים התמימים ולהרוויח על חשבונם על ידי שליחה לעשות בוק יקר או לקיחת כסף על שליחה לאודישנים וכדומה.
דוגמנות ילדים אינה מצריכה תמונות באותה רמה כמו של דוגמנים בוגרים ולא מצריך איפור, סטיילינג, שיער, פוטושופ או כל איש מקצוע אחר מלבד הצלם, לכן שימו לב שבוק לילד לא אמור לעלות אלפי שקלים כמו בוקים לבוגרים ומחיר סביר אצל צלם מקצועי אמור להיות בערך בין 750 ל 1750 ש"ח.

שימו לב לאחר שהחלטתם על סוכנות שתייצג את הילד שסוכנות שתציע לשלוח בעצמה לצלם בשביל הבוק בדרך כלל תנסה להרוויח עמלת תיוון גבוהה לכן כדאי תמיד לברר מבעוד מועד על צלמים טובים והמחירים שלהם.
כמה שמות מוכרים בתחום של צילום ילדים: רפאל מזרחי, רון קדמי, מנחם רייס ...

בהמשך נביא כמה כתובות אימייל.

חלק מהסוכנויות דוגמנות לילדים מבקשות לחתום על חוזה ייצוג בלעדי וחלק אינן מבקשות זאת.
יש הבדל גדול בין דוגמנות ילדים לדוגמנות רגילה וכשבוחרים עם איזו סוכנות לעבוד הכי מומלץ פשוט לעבוד עם הסוכנות בה מרגישים שהיחס חם ואישי ושהאנשים נחמדים ומסבירי פנים.
דוגמנות ילדים אינה מקצוע ואין להתייחס אליו כמקצוע (בניגוד לדוגמנות הרגילה) ויש לשים לב שאינכם דוחפים את ילדיכם בניגוד לרצונם לתחום הזה. אין צורך ללכת לאודישן כל יומיים ולשים לחץ על הילד רק בשביל רצון ההורים שתמונת ילדם תתנוסס על איזה שלט שהם יוכלו להתגאות בו ליד חבריהם....  יש לעשות את הדברים בכיף ובצורה מתונה.

 למרות שכל הילדים באשר הם חמודים חשוב  להבין שממש לא כל ילד מתאים לתחום הזה.
בד"כ הדעה של ההורים לגבי ילדם מוטעית מאחר ונדיר שהורים רואים בצורה אובייקטיבית את המראה של ילדיהם. כמובן שכל הורה שקורא עכשיו את הדברים האלו יגיד לעצמו שלא כך במקרה שלו ושהילד שלו כן יפה בצורה הכי אובייקטיבית ... גם להורים אלו אני אומר תנו לסוכנויות להחליט אם ילדכם מתאים או לא וגם אם יחליטו שלא אין זה אומר שהילד לא יפה ולא חמוד.

מחלקות דוגמנות לילדים מהמוכרות ומומלצות יותר בארץ הן - עדי ברקן, רוברטו, לוק.

צורת העבודה בסוכנות דוגמנות לילדים די פשוטה. ההורים צריכים לספק לסוכנות תמונות טובות של הילד, הסוכנות תשווק את הילדים ללקוחות השונים על ידי הצגת התמונות שלהם (בהתאמה לדרישת הלקוח בכל עבודה) ובכל פעם שלקוח יתעניין בילד וירצה לראות אותו באודישן הסוכנות תיצור קשר עם ההורים ותודיע להם את כל הפרטים של האודישן.

 

קישורים מומלצים:

 פנייה למחלקת ילדים של עדי ברקן לבדיקת התאמה והגעה לאודישן -
 adibarkan2009@nana.co.il

אימייל של צלם ילדים רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com


לינק לכתבה: 
צילום ילדים

 
 

דוגמנות ילדים |  סוכנות דוגמנות לילדים | סוכנויות דוגמנות לילדים | דוגמנות לילדים