דוגמנות ילדים


שאלה:
מה זה דוגמנות ילדים? אילו סוכנויות דוגמנות לילדים קיימות?  מה חשוב לדעת לפני שפונים לסוכנות דוגמנות לילדים?

תשובה:
יש מעט סוכנויות בארץ המתעסקות עם דוגמנות ילדים. לא מדובר על סוכנויות דוגמנות שנפתחו במיוחד בשביל לייצג ילדים אלא על מחלקות שנמצאות בתוך סוכנויות דוגמנות קיימות.

בדיוק כמו בתחום הדוגמנות הרגיל תמיד עדיף לפנות לסוכנויות המוכרות יותר. ויש מספר דברים שחשוב לדעת לפני פנייה לסוכנות בנוגע לדוגמנות ילדים.

קודם כל, הכוונה בדוגמנות ילדים היא לגילאים של בערך 3-12 לבנות ו 3-13 לבנים. מעבר לגילאים האלו כבר נכנסים לתחום הדוגמנות הרגיל ומתחת נחשב תינוקות. ישנה אולי סוכנות או שתיים בישראל שמייצגות גם תינוקות ובנושא זה חשוב לדעת שבישראל אסור על פי חוק לסוכנות לייצג ילדים אשר גילם מתחת לשנה.
מחלקות הילדים השונות שולחות בעיקר לקטלוגים\צילומים של אופנת ילדים ולפרסומות בטלוויזיה.

הסיבה שחשוב להגיע לסוכנויות המוכרות יותר היא שגם בדוגמנות ילדים יהיו כאלו שינסו לנצל את ההורים התמימים ולהרוויח כסף על ידי שליחה לעשות בוק יקר או לקיחת כסף על שליחה לאודישנים וכדומה.
דוגמנות ילדים אינה מצריכה תמונות באותה רמה כמו של דוגמנים בוגרים ולא מצריך איפור, סטיילינג, שיער, פוטושופ או כל איש מקצוע אחר מלבד הצלם, לכן שימו לב שבוק לילד לא אמור לעלות אלפי שקלים כמו בוקים לבוגרים ומחיר סביר אצל צלם מקצועי אמור להיות בערך בין 800 ל 1700 ש"ח.

בחלק מהמקרים סוכנות שתציע לשלוח אתכם בעצמה לצלם לעשות בוק בדרך כלל תרוויח עמלת תיווך לכן כדאי תמיד לברר מבעוד מועד על צלמי ילדים טובים והמחירים שלהם.
כמה שמות מוכרים בתחום של צילום דוגמנות בין היתר גם של ילדים: רפאל מזרחי, רון קדמי, אלכס ליפקין, רונן פדידה...


חלק מהסוכנויות דוגמנות לילדים מבקשות לחתום על חוזה ייצוג בלעדי וחלק אינן מבקשות זאת.
יש הבדל גדול בין דוגמנות ילדים לדוגמנות רגילה וכשבוחרים עם איזו סוכנות לעבוד הכי מומלץ פשוט לעבוד עם הסוכנות בה מרגישים שהיחס חם ואישי ושהאנשים נחמדים ומסבירי פנים.
דוגמנות ילדים אינה מקצוע ואין להתייחס אליו כמקצוע (בניגוד לדוגמנות הרגילה) ויש לשים לב שאינכם דוחפים את ילדיכם בניגוד לרצונם לתחום הזה. אין צורך ללכת לאודישן כל יומיים ולשים לחץ על הילד רק בשביל רצון ההורים שתמונת ילדם תתנוסס על איזה שלט שהם יוכלו להתגאות בו ליד חבריהם....  יש לעשות את הדברים בכיף ובצורה מתונה.

 למרות שכל הילדים באשר הם חמודים חשוב להבין שממש לא כל ילד מתאים לתחום הזה.
בד"כ הדעה של ההורים לגבי ילדם מוטעית מאחר ונדיר שהורים רואים בצורה אובייקטיבית את המראה של ילדיהם. כמובן שכל הורה שקורא עכשיו את הדברים האלו יגיד לעצמו שלא כך במקרה שלו ושהילד שלו כן יפה בצורה הכי אובייקטיבית ... גם להורים אלו אני אומר תנו לסוכנויות להחליט אם ילדכם מתאים או לא וגם אם יחליטו שלא אין זה אומר שהילד לא יפה.

מחלקות דוגמנות לילדים מהמוכרות ומומלצות יותר בארץ הן - עדי ברקן, שואוביזזז

צורת העבודה בסוכנות דוגמנות לילדים די פשוטה. ההורים צריכים לספק לסוכנות תמונות טובות של הילד, הסוכנות תשווק את הילדים ללקוחות השונים על ידי הצגת התמונות שלהם (בהתאמה לדרישת הלקוח בכל עבודה) ובכל פעם שלקוח יתעניין בילד וירצה לראות אותו באודישן הסוכנות תיצור קשר עם ההורים ותודיע להם את כל הפרטים של האודישן.

 

קישורים מומלצים:

אימייל של סוכנות שואוביזזז -
showbizzz1000@gmail.com

אימייל של סוכנות עדי ברקן -

 adibarkan02@gmail.com

אימייל של הצלם רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com

אימייל של הצלם אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com

לינק לכתבה: 
צילום ילדים

 
 

דוגמנות ילדים |  סוכנות דוגמנות לילדים | סוכנויות דוגמנות לילדים | דוגמנות לילדים