צילומי ילדים


שאלה:
מיהם הצלמי ילדים המובילים בישראל? אצל איזה צלם הכי כדאי לעשות לילד או לילדה שלכם בוק ?

תשובה:
צילום ילדים הוא נישה שמצריכה ניסיון ולא לכל צלם יש מה שנדרש בשביל לצלם ילדים בצורה מקצועית.

אפשר לחלק את הנישה של צילום ילדים לשתיים, צילום למטרת מזכרת וכיף וצילום למטרת עבודה בסוכנות דוגמנות.
כשמדובר על צילום בוק ילדים בשביל הכיף והמזכרת הפרמטרים שאתם צריכים להתסכל עליהם זה המחיר והטעם האישי שלכם. גם אם מצאתם צלם שאתם מאוד מתחברים לעבודות שלו ופניתם אליו וקיבלתם ממנו הצעת מחיר, מומלץ תמיד לקבל הצעת מחיר מעוד צלם אחד רק בשביל לוודא שאכן המחיר שקיבלתם הוא בתחום הסביר והמקובל. רוב הסיכויים שזאת הפעם הראשונה שאתם מקבלם הצעת מחיר על צילום הילד\ה... ואינכם יודעים עדיין מה המחירים המקובלים.

שימו לב רק שהמחירים שאתם מקבלים כוללים את אותם דברים, מאחר ויש מספר מרכיבים וזה משתנה מצלם לצלם. לדוגמא... האם יש סטודיו, האם יש מישהו שדואג לסטייליניג, האם אתם מקבלים את הבוק גם מודפס ובאלבום, האם אתם מקבלים תמונות שעברו פוטושופ..

בגדול, כדי שלא תוציאו כסף מיותר, נאמר לכם שבצילום ילדים מקצועי המרכיבים היחידים שחשובים זה הצלם והסטודיו, שאר הדברים סתם מייקרים לכם את כל העסק ומיותרים לחלוטין בגילאים צעירים. אין שום צורך בסטייילינג עדיף להביא בגדים מהבית, באיפור ממש אין צורך, פוטושופ גם כן מיותר בגילאים האלו, ובוק מודפס זה כבר לשיקולכם, לפעמים יותר זול להדפיס את התמונות שתקבלו בחנות ליד הבית מאשר דרך הצלם.
מחירים מקובלים לצלם טוב + סטודיו זה בערך..בין 1000 ל 2000 ש"ח. בכוונה שמנו קו מתחת לטוב, כי ברור שאם תחשו מספיק אפשר למצוא גם צלמים שיקחו לכם 300 ו 400 ש"ח, אבל בדיוק כמו בכל דבר בחיים על איכות צריך לשלם. זיכרו שבוק בד"כ עושים רק פעם אחת וחבל לנסות לחסוך קצת ולקבל תוצאה מגוכחת.

יש נדבך נוסף כשמדובר על צילום למטרת עבודה בדוגמנות. במקרה הזה הטעם האישי שלכם אינו מספיק. רוב האנשים לא מבינים בצילום ולא ידעו לזהות בין צלם נחמד שמצלם ילדים לבין צלם שיודע לצלם בוקים של דוגמנות ברמה גבוהה ומקצועית.
צלם דוגמנות יודע מה הדרישות של סוכנויות, יודע כמה סטים צריך לצלם, מה צריך להיות בסטים השונים, מה הסגנון צילום הנכון וכו' וכו'. והדבר קריטי מאחר וסוכנות טובה לא תקבל תמונות לא מקצועיות ותשלח אתכם להצטלם שוב אצל צלם אחר, וכמובן לשלם שוב.
אז איך תדעו? אם ניגשתם לסוכנות לפני אז אשר לברר דרך הסוכנות אצל מי מומלץ להצטלם, עם העניין הזה יש הסתייגות קלה כי רק סוכנות רצינית באמת תפנה לצלם טוב. יש הרבה סוכנויות שמנסות להרוויח מבוקים ואז יציעו לצלם בעצמם או שישלחו לצלם ילדים שיגבה ממכם כמה אלפים ויעביר את הרוב לסוכנות ששלחה אתכם.
הדרך השנייה והיותר מומלצת זה לברר בעצמכם על צלמים, בדיוק כמו שסביר להניח שאתם עושים ממש ברגעים אלו, ובהמשך המאמר באמת נמליץ על כמה צלמים מעולים. היתרון הנוסף בדרך זו היא שאתם יכולים להגיש מועמדות לסוכנויות עם התמונות המקצועיות וכך יש יותר סיכוי להתקבל.
נזכיר דבר נוסף שפחות שייך למאמר אך חשוב לא פחות, גם לגבי סוכנויות כדאי לעשות קודם שעורי בית ולהגיע רק לסוכנויות דוגמנות הטובות, וגם עליהם נמליץ בהמשך.

בין אם אתם מחפשים צילום של הילד\ה למטרות אישיות ובין אם למטרות עבודה, צלם ילדים חייב להיות צלם שיש לו גישה לילדים, שיודע לתפעל אותם, שיודע איך לגרום להם גם להנות בצילומים שזה לא פחות חשוב.
כל הדברים האלו הם חלקם באופי של הצלם וחלקם נרכשים, אבל חייבים להיות קיימים בצלם שתבחרו.

אז לסיום כמו שהבטחו נזכיר כמה שמות של צלמי ילדים מומלצים וגם של סוכנויות מומלצות.

נכון לינואר 2014 מבחינת סוכנויות שמייצגות ילדים נמליץ על סוכנויות שואוביזזז ועדי ברקן.

מבחינת צלמים וצילומי ילדים אז אנחנו יכולים להמליץ על צלמים שמומחים ובעלי ניסיון באותו תחום שדיברנו עליו של צילום בוק למטרת עבודה בדוגמנות, אז כמובן שהם יהיו טובים גם בשביל בוק חוויתי. שימו לב שההפך אינו נכון לא כל צלם שיהיה טוב לבוק ילדים חוויתי יהיה טוב לצילום בוק לדוגמנות.
שמות מוכרים בתעשייה של צילום ילדים בתחום הדוגמנות הם רונן פדידה, רפאל מזרחי, אלכס ליפקין, רונן אקרמן, דודי חסון, רון קדמי, שי יחזקאל.
מזכירים לכם שכדאי לקבל הצעת מחיר מ 2 צלמים....


לינקים שיחסכו לכם זמן:

אימייל של סוכנות שואוביזזז -
showbizzz1000@gmail.com

אימייל של סוכנות עדי ברקן -

 adibarkan02@gmail.com

אימייל של הצלם רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com

אימייל של הצלם אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com 

  צלמי ילדים | צלם ילדים | צילום ילדים| צילומי ילדים | צילום ילדים מקצועי