דוגמנית ליום אחדשאלה:

מה זה צילומים בסגנון דוגמנית ליום אחד? איפה אפשר למצוא צלמים שעושים את זה? מה צילומים כאלו כוליים וכמה הם עולים?
 
תשובה:

דוגמנית ליום אחד בא לתאר סגנון צילום של נערות \ ילדות \בר מצוות , שתפס מאוד חזק בשנים האחרונות וכשמו כן הוא בא לדמות למצולמת יום צילום כמו של דוגמנית.
הסגנון הזה נפוץ במיוחד אצל בנות 12 שחוגגות בת מצווה מאחר ובבת מצווה רבים מצטלמים בכל מקרה לאלבום אז כבר מנצלים זאת כדי לעשות אלבום סגנון דוגמנית ליום אחד. 

בניגוד לאלבומי בת מצווה ולבוקים אחרים שהם בסגנון יותר חוויתי באלבום דוגמנית ליום אחד מה שחשוב מאוד זה עניין בחירת הצלם. הסיבה היא שאת הבוקים החוויתיים הרגילים כמעט כל צלם עם קצת ניסיון יכול לצלם כי יש סטים ותפאורות שכבר מוכנים מראש ורק חסרה ילדה ומישהו שיקליק על המצלמה. בצילום בוק בסגנון דוגמנות הצלם חייב להיות צלם שמנוסה ומבין בצילומי אופנה ודוגמנות אחרת הבוק יראה לא מקצועי ופשוט משעמם ורע בכלליות ולצערנו לא חסרים צלמים כאלו.
למעשה רוב הצלמים גם אלו שלא מקצועיים בצילומי דוגמנות ובוקים מפרסמים עצמם ככאלו פשוט כדי להרוויח מנישה נוספת וגדולה של צילומי הבוקים.
הבעיה היא שאדם מהשורה מבד"כ לא יבחין מראש אם מדובר על צלם אופנה מקצועי או על צלם שאינו כזה ולכן הדרך הבטוחה ביותר שלנו לדעת שאנחנו הולכים על בטוח זה ללכת רק אל צלמים שמוכרים בתחום ככאלו שעובדים עם הסוכנויות דוגמנות הגדולות ומצלמים עבורם בוקים של דוגמנות. אלו ברוב המקרים צלמי אופנה אמיתיים שמצלמים רק אופנה ודוגמנות ורק צלמים מהסוג הזה יודעים להפיק בוק דוגמנות מקצועי. שמות כמו דודי חסון, רונן פדידה, רפאל מזרחי, רון קדמי, אלכס ליפקין, רונן אקרמן ועוד. יש משהו כמו 30-40 צלמים כאלו בישראל ומאוד קל היום דרך האינטרנט לברר בדיוק מיהם הצלמים שעובדים עם סוכנויות דוגמנות.

אז מה אמור לכלול בוק דוגמנית ליום אחד? זה מאוד משתנה ותלוי גם בדרישה של הלקוח. בכלליות ההבדל המהותי הוא בסגנון הצילום והתוצאה הסופית אכן נראית מאוד שונה מהבוקים החוויתיים שנראים די ילדותיים ביחס לבוק של הדוגמנות.
בבסיס יש בסה"כ את הצלם, המצלמה שלו, והמצולמת. צלם טוב לא צריך שום תוספות כדי להפיק תוצאה מעולה. את הצילומים אפשר לעשות גם בסטודיו וגם מחוץ לסטודיו והכי מומלץ זה שילוב של השתיים.
תוספות אפשריות הן מאפרת, מלבישה, מעצב שיער. כל התוספות האלו חשובות הרבה פחות לצלמי אופנה כי בד"כ בוקים של דוגמנות הם בוקים בסגנון מאוד נקי וטבעי, אבל הרבה לקוחות מעדיפים להוסיף את אותם תוספות רק בשביל ההרגשה והחוויה של הנערה שמצטלמת. אל תחשבו שאם אין צוות שלם שעובד על הצילומים זה אומר שהצילומים יראו פחות טוב או שהם לא מקצועיים, ההפך הוא הנכון ובכך שלא נמצא צוות שלם בצילומים אתם תוכלו לחסוך לכם המון כסף.

מבחינת מחירים... הבוק הבסיסי שלא כולל תוספות, אצל צלם טוב, אמור לנוע בין 1200 ל 2200 ש"ח.
התוספות שהזכרתי למעלה עולות בד"כ כמה מאות שקלים כל אחת.
תוספת נוספת שיש לקחת בחשבון ולא קשורה ליום צילום עצמו זה האלבום עצמו. צלמי דוגמניות שמצלמים בוק דוגמנות בד"כ היום עושים הכל בצורה דיגיטלית, כלומר דוגמניות שעושות בוק לא מקבלות מהצלם אלבום מודפס (מה שהיה נפוץ יותר בעבר) אלא דיסק עם תמונות.
בבת מצוות כן נהוג להשתמש באלבומים מודפסים לכן בררו עם הצלם האם הוא גם יכול בעצמו לדאוג להדפסת אלבום, כמובן בהנחה שאתם רוצים אלבום מודפס, ואם כן אז מה העלות.
גם כאן יש הרבה סוגים של אלבומים מודפסים אז המחירים נעים מ 200 ש"ח עד אפילו 1000 ש"ח.
קישורים מומלצים:

מאמר:  צלמי אופנה

אימייל של צלם אופנה רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה רונן פדידה-
ronenfadida@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com 

דוגמנית ליום | דוגמניות ליום אחד | דוגמן ליום אחד