צלם דוגמניות


שאלה:

מה זה צלם דוגמניות? מיהם הצלמי דוגמניות הכי טובים בארץ? ואצל מי כדאי להצטלם כדוגמנית ?
 
תשובה:

צילום דוגמניות ודוגמנים היא חלק קטן מתוך תחומים רבים שיש בצילום.
הבעיה העיקרית התחום של צילום דוגמניות היא שכמעט כל צלם רוצה להיות צלם דוגמניות בגלל הסיבות הברורות מאליהן של לעשטת כסף מצילום בחורות יפות ולתת לעצמך סטטוס נחשק של צלם דוגמניות.

המציאות היא ש 99% מהצלמים שמצלמים דוגמניות אינם מקצועיים בתחום הזה, לא התמחו בכלל ולא למדו צילום מהסוג הזה, והם פשוט מוציאים למקצוע שם רע.
כל אותם חבר'ה, צעירים בעיקר, שקונים מצלמה מקצועית, אולי עשו איזה קורס צילום קצר אפושהוא ואז חושבים שהם יכולים להציג עצמם כצלי בוקים וצלמי דוגמניות.
צילום דוגמניות ודוגמנים וצילום בוקים מקצועיים דורש התמחות בנושא הספציפי הזה, שורש ניסיון רב, מקצועיות וגם עין לצילום מהסוג הזה שלא לכל אחד יש ושכמעט בלתי אפשרי לרכוש עם הזמן. או שנולדים עם זה או שלא, ולראייה יש אין ספור צלמים מאוד ותיקים ומאוד מקצועיים שהם מובילים בתחומם בנישות אחרות של צילום אבל כשהם מצלמים דוגמנית אין להם מושג מה הדרישות של שוק האופנה וסוכנויות הדוגמנות והם מוציאים תוצאה שאולי היא אומנותית או שאפשר להעריך את הצדדים הטכניים שלה אבל היא לא שווה כלום מבחינה של עבודה בתחום הדוגמנות.
ומהצד השני של המתרס כמו שהזכרתי יש אלפי צלמים צעירים שרק רוצים לצם בנות יפות וגם הם, חוץ מבמקרים נדירים, לא יודעים מספיק בשיל להתעסק עם התחום הזה בצורה מקצועית.

עבור הלקוחות התמימים שמגיעים לאותם צלמים ואף משלמים מכספם על צילומי בוק הדבר פוגע במיוחד.
מילא אלו שמגיעים במטרה לעשות בוק בשביל המזכרת והחוויה ובשביל הלייקים שהם יקבלו מהחברים בפייסבוק...מאחר ובוק כזה גם ככה רוב הסיכויים לא יתקל בחוות דעת של מקצוענים ולא משמש לעבודה.
אבל רוב המצולמים שמגיעים לצלמי דוגמניות עושים זאת כי הם רוצים צלם דוגמניות מקצועי שיפיק להם בוק דוגמנות מקצועי שיוכלו לקחת אותו כמו שהוא ולעבוד איתו בדוגמנות.

חבל מאוד על כל אותם בנים ובנים שמשלמים ממיטב כספם רק בשביל לגלות אחר כך מאנשי מקצוע שהבוק שלהם חובבני.
במקרים כאלו הסוכנות תשלח אתכם להצטלם לבוק חדש אצל צלם שהם עובדים איתו כי יודעים שהוא צלם דוגמניות טוב, ובין אם תשלמו לצלם בעצמכם או שהסוכנות תשלם ותקזז את זה מההכנסות שלכם בסוכנות ככה או ככה זה יוצא מהכיס שלכם בסופו של דבר.

אז מה הפתרון? האופציה הראשונה והבטוחה היא לתת לסוכנות לשלוח אתכם לצלם. החסרון כמובן בדרך הזו היא שאחת הסיבות שהולכים לעשות בוק מקצועי היא כדי להגיש מועמדות לסוכנויות השונות עם תמונות מקצועיות שלכם מה שמגדיל את הסיכוי להתקבל לסוכנות טובה, ובדרך זו לא תוכלו לעשות זאת.
הפתרון השני והעדיף זה פשוט מאוד לפני שהולכים להצטלם אצל צלם דוגמניות לברר בדיוק אילו צלמי דוגמניות הם באמת צלמים מובילים ומוכרים בתחום של צילום דוגמניות.
אם אתם מגיעים לצלמי דוגמניות שאתם רואים שהם מצלמים לסוכנויות דוגמנות מובילות אז זאת האינדיקציה הכי טובה לכך שמדובר על צלמים טובים.
לא מספיק אגב להיכנס לאתר של הצלם ולקרוא מה שהוא רשם על עצמו כי כמובן שכל אחד יכול לרשום על עצמו מה שבא לו.
צלמים שידוע שמצלמים לסוכנויות הגדולות כמו אלכס ליפקין כמו רפאל מזרחי כמו רונן פדידה כמו רונן אקרמן כמו יריב פיין כמו שי יחזקאל... וכו' הם תמדי האופציה הטובה ביותר, כי צלמים כאלו שעובדים קבוע עם סוכנויות יודעים בדיוק איזו תוצאה להוציא בבוק ומה בדיוק מחפשות הסוכנויות ומה דורש השוק.
יש בסה"כ כ 20-30 צלמים טובים כאלו, ואפשר בקלות למצוא אותם באינטרנט.
אז פשוט מאוד... לעשות שיעורי בית, כי אחרי הכל אתם משלמים ממיטב כספכם עבור תוצאה טובה.

ודבר נוסף וחשוב לא פחות בעניין של בחירת הצלם...מתוך ה 20-30 צלמים האלו שהזכרתי יש כמה וכמה שגובים הרבה יותר ממה שצריך לדבות על בוק, אז אומנם התוצאה תהיה טובה אבל לשלם לצלם פי 2 או פי 3 ממה שצריך רק בגלל שאותו צלם דוגמניות חושב שהוא שווה יותר מאחרים זה לא הגיוני. תבררו מחירים..! כי בוק טוב גם אצל אחד הצלמים הטובים אמור לעלות בסביבות של בין 1500 ל 2500 שקל.

לסיום נקצר לכם את הדרך והחיפוש ונרשום לכם כבר פה כמה מיילים של צלמי דוגמניות מעולים שאתם יכולים לבדוק עליהם ועל העלויות שלהם.


 רפאל מזרחי
 refaelm66@gmail.com
 
 רונן פדידה
 ronenfadida@gmail.com
 
 אלכס ליפקין
 alex.lipkin@gmail.com
 


 

  צלם דוגמניות | צלמי דוגמניות | צילום דוגמניות | צלם דוגמנות