דוגמנות - דוגמנים ודוגמניות


שאלה:
אילו סוכנויות דוגמנות יש בארץ ואלו מהן הכי טובות? מה זה אומר להיות דוגמנית?

תשובה:
בישראל יש מספר רב של סוכנויות דוגמנות פעילות ביחס לגודל השוק הקיים ולמספר הלקוחות והקמפיינים הגדולים.
רוב הסוכנויות הן סוכנויות בינוניות ומטה , לא נזכיר כאן את שמות כל הסוכנויות האלו אבל מה שכן נזכיר הן את שמות הסוכנויות הגדולות ומכך תוכלו להבין לגבי סוכנויות אחרות שאתם מכירים בשמן ולא מוזכרות כאן שהן סוכנויות פחות טובות, חלקן הרבה הרבה פחות טובות...

חשוב מאוד לדעת ולהכיר את הסוכנויות לפני שנכנסים לתחום הדוגמנות, סוכנויות פחות טובות לא יוכלו לנצל את הפוטנציאל המלא מבחור או בחורה אשר יש להם פוטנציאל ונתונים להגיע רחוק. מעבר לכך גם חלק מהסוכנויות רואות כמטרה  להרוויח כסף קל על חשבון דוגמנים ודוגמניות שהם מקבלים לסוכנות, בד"כ דרך תשלום על בוק.
אין זה אומר שכל סוכנות שתבקש כסף על צילום בוק היא סוכנות מהסוג הזה, חלק מהסוכנויות גם הטובות יותר או מממנות את הבוק ולוקחות את הכסף מהעבודות הראשונות של  הדוגמנים ודוגמניות , חלק מבקשות לשלם חלק על ידי המיוצג ואת החלק השני היא תשלם (שוב כשהחלק שהיא השקיעה יוחזר מהעבודות הראשונות) , וחלק יבקשו מהמיוצג\ת לשלם על כל הבוק.
אז מה ההבדל בין הסוכנויות שמרוויחות על הבוק לבין הסוכנויות שלא מרוויחות? 
סוכנויות שעושות כסף על בוקים שולחים לצלם שאינו מקצועי, ונותנים למיוצג לשלם 1000-3000 ש"ח על בוק שבמקרה הטוב שווה כמה מאות שקלים. הרבה פעמים גם שולחים מספר בנות לצלם באותו יום כשהצלם מצלם בסטודיו שלו בשיטה של סרט רץ, בחורה אחרי בחורה.
במקרה הזה הסוכנות שמשלמת לצלם כמה מאות שקלים ולוקחת מהמיוצגת כמה אלפי שקלים לוקחת לעצמה את אותו הפרש בין הסכומים. אלו הן סוכנויות שיש להתרחק מהן כמו מאש!!
סוכנות רצינית פשוט לא מרוויחה כסף על בוקים, חד וחלק.

אותן סוכנויות מפוקפקות גם אינן עושות סלקציה בין אלו שמתאימים לדוגמנות ואלו שלא למען עשיית רווח. כל בחורה שתגיע לסוכנות כזאת ישר תשמע מהסוכנות או שהם אוהבים אותה וחושבים שהיא מתאימה לדוגמנות ועליה לעשות בוק, או שהם מתלבטים לגביה וצריכים קודם לראות תמונות מקצועיות שלה. אל תיפלו למלכודת הנוכלות הזאת!     
ב 99.9% מהמקרים לאחר צילום הבוק ו\או חתימה על חוזה באותה סוכנות המיוצגים במקרה הטוב מקבלים זימונים לעבודות קטנות, לדיילות , לניצבות וכדומה , ובמקרה הפחות טוב לא שומעים יותר מאותה סוכנות.           

אז איך תדעו אם אתם מתאימים לדוגמנות או לא? פשוט מאוד.... יש לגשת רק לסוכנויות הרציניות ולשמוע מה דעתן על התאמתכם לתחום.
אם הגעתם לסוכנות רצינית לסוכנות אמינה ואינכם מתאימים לדוגמנות הסוכנות לא תנצל את המצב ותשלח אתכם לעשות בוק  אלא תיתן לכם תשובה שלילית.

אגב אם לא התקבלתם לסוכנות טובה כלשהיא אין זה אומר שעליכם ישר להרים ידיים, בהחלט קורה הרבה פעמים שסוכנות אחת אינה מעוניינת במישהו שהגיע אליהם אבל סוכנות טובה אחרת כן תהיה מעוניינת. בהתאמה לדוגמנות הרבה פעמים אין רק שחור ולבן וישנו שוני בטעם של הסוכנויות השונות בקבלה של דוגמנים ודוגמניות.

נכון להיום שנת 2013 הסוכנויות אליהן מומלץ ללכת והן נחשבות לסוכנויות הטובות והאמינות בישראל הן הסוכנות של סוכנות קארין מודלס , סוכנות  יולי , וסוכנות לוק.
ישנן עוד כ 3-4 סוכנויות מוכרות וקצת פחות טובות , ועוד כמה עשרות של סוכנויות קטנות יותר. חשוב לומר שלא כל סוכנות קטנה היא סוכנות שתנסה לרמות או לנכל ולהוציא מכם כסף, ואין פסול גם בלהתקבל לאחת מאלו , אבל צריך להבין שלפתח קריירת דוגמנות רצינית דרך סוכנות לא טובה זה גובל בבלתי אפשרי.
בכל מקרה אם אינכם סוג של טאלנט (זמרים,שחקנים,ספורטאים וכו') ולא הצלחתם להתקבל לאחת מ 3 הסוכנויות הגדולות שציינתי תסיקו מכך שלדוגמנות סביר להניח שאינכם מתאימים.

 

קישורים מומלצים:

  פנייה לסוכנות MC2 (קארין מודלס) לבדיקת התאמה והגעה לאודישן -
  newface@mc2mm.co.il


כתבה: צילום בוק


 

דוגמנות | דוגמנים | דוגמניות |