סוכנות דוגמנות


שאלה:
איך עובדת סוכנות דוגמנות? מה זה אומר להיות דוגמנית בסוכנות דוגמנים ודוגמניות?

תשובה:
סוכנות דוגמנים ודוגמניות זה למעשה גוף שמקשר בין לקוחות המבקשים בנים ובנות לעבודות שונות ( דוגמנות , דיילות , ניצבות וכו' ) לבין הבנים ובנות המתאימים לעבודה.

בישראל מספר די גדול של סוכנויות ומומלץ להגיע רק לגדולות ואמינות שביניהן.
סוכנויות רבות מרוויחות כסף על חשבון המיוצגים שחותמים בה על ידי שליחה לצילום בוק במחירים מופקעים ואצל צלמים לא מקצועיים. יש להיזהר מסוכנויות מהסוג הזה מאחר וכל מטרתן לעשות על חשבונכם רווח ולאחר עשיית הרווח לרוב לא תשמעו מהם יותר , אולי אלא לעבודות ניצבות ודברים קטנים אחרים.
הסוכנויות הטובות ביותר בישראל נכון לשנת 2013 הן: MC2 (קארין מודלס), יולי ולוק.
אם ברצונכם להתחיל לדגמן מומלץ מאוד ללכת תחילה לאחת משלושת הסוכנויות האלו.
קארין מודלס יתרונה באיכות המאוד גבוהה של הדוגמנים ודוגמניות ועבודתה של הסוכנות עם חו"ל ושליחת הדוגמנים שלה לדגמן מחוץ לישראל.
לוק ויולי יתרונם במחלקות הטאלנטים וההתעסקותם עם תחומי המשחק שירה וכו'.

אם לא התקבלתם לאחת מ 3 הסוכנויות הגדולות משמע שאינכם מתאימים לדוגמנות! אבל אין זה אומר שלא תוכלו לדגמן כלל, יש 4-5 סוכנות דוגמניות נוספים בישראל שעובדות ברמה סבירה ואינן באות לעשות כסף על חשבון המיוצגים. גם הסוכנויות הקטנות יותר רובן אינן כאלו שמנכלות את המיוצגים שלהן אבל עדיף לא להגיע כלל לשם אם לא התקבלתם גם לסוכנות גדולה או בינונית. בסוכנויות הקטנות אין שום סיכוי לפתח קריירת דוגמנות ובמקרה הטוב ישלחו אתכם לעבודות של ניצבות ודיילות.

לאחר ששלחתם תמונות ונתונים באימייל לסוכנות יזמינו אתכם להגיע לראיון באותה סוכנות דוגמנות אם יחשבו שיש לכם סיכוי להתקבל.
לאחר ראיון קצר תקבלו תשובה אם הינכם מתאימים לסוכנות או לא. אם לא התאמתם לא צריך ישר להתייאש ובהחלט שווה לנסות סוכנויות אחרות, לסוכנויות השונות יש טעם שונה. אבל שוב...עדיף להתחיל קודם עם הגדולות.
אם התשובה תהיה חיובית תקבלו חוזה דוגמנות שעליו תצטרכו לחתום (או ההורים אם אתם עדיין לא בני 18).
לאחר חתימת החוזה תשלח אתכם הסוכנות לצילום בוק. בסוכנויות רציניות הבוק לא יעלה כסף , בחלק מהסוכנויות יבקשו מכם לשלם לצלם בעצמכם ובחלק מהמקרים הסוכנות תשלם ואתם תחזירו את הסכום מתוך העבודות הראשונות שלכם.

חלק מהאנשים מעדיפים כבר להגיע לסוכנות עם בוק שעשו לפני שהתקבלו. היתרון בזה הוא שכשאתם מגישים מועמדות לסוכנות תוכלו לשלוח תמונות מקצועיות וככה יש יותר סיכוי שתתקבלו לסוכנות.

לאחר שהתקבלתם לסוכנות וחתמתם על חוזה דוגמנות הדברים עובדים בצורה די פשוטה... הבוקרים של אותה סוכנות דוגמנות יצרו איתכם קשר כל פעם שיהיה אודישן שבו רצה הלקוח לראות אתכם ויודיעו לכם על היום השעה ושאר הפרטים הקטנים.
לכל אודישן כמובן אתם תגיעו עם הבוק שלכם.
אם עברתם את האודישן והתקבלתם לעבודה יודיעו לכם זאת הבוקרים ויתנו לכם את פרטי העבודה.
 


קישורים מומלצים:

  פנייה לסוכנות MC2 (קארין מודלס) לבדיקת התאמה והגעה לאודישן -
  newface@mc2mm.co.il


 לינק לכתבה:  צלמי אופנה

  

 

סוכנות דוגמנות |  סוכנות דוגמנים