דוגמניות עירום


שאלה:

מה זה דוגמנות עירום? איפה מוצאים דוגמניות עירום? איך הופכים לדוגמנית עירום?
 
תשובה:

דוגמנות עירום היא נישה אחת מיני רבות של דוגמנות.
בישראל אין שום סוכנות שמייצגת דוגמניות עירום וכל מי שמעוניינת להיות דוגמנית עירום עושה זאת באופן עצמאי.
הסיבה שאין סוכנויות שמייצגות דוגמניות עירום זה בגלל שמדובר על תחום שאין בו הרבה כסף. היחידים שמצלמים עירום הם צלמים פרטיים שעושים זאת בד"כ בשביל התיק עבודות שלהם או סתם בשביל הכיף, ככה שאין לקוחות מסחריים שמצלמים עירום והמשמעות היא שכל העבודות שנעשות נעשות בתקציבים נמוכים של כמה מאות שקלים.

בד"כ התחום של דוגמנות עירום מתחלק לשלושה סוגי עבודות: עירום אומנותי, עירום מרומז (כאשר הדוגמנית לא לבושה אבל לא רואים איברים מוצנעים בתמונות שמתפרסמות), וגלאמור שזה תמונות יותר בסגנון למשל של פלייבוי.

מאחר ויש בישראל המון צלמים גם מקצועיים וגם חובבנים לבחורה שרוצה להיות מודל עירום לא תהיה בעיה גדולה למצוא עבודה, במיוחד אם היא נראית טוב. למעשה בישראל יש חוסר גדול מאוד בדוגמניות עירום ברמה ובחורה שבאמת נראית כמו דוגמנית יכולה אפילו למצוא המון עבודה.

דוגמניות עירום שעושות את זה בצורה קבועה ומתייחסות לזה כעבודה לכל דבר כמובן מקבלות על כך תשלום כשבד"כ הסכומים הנהוגים הם בסביבות ה 100 ש"ח לשעה.
בחורה שאינה דוגמנית עירום אבל נראית טוב ורוצה לעשות תמונות עירום בצורה חד פעמית או לא חד פעמית רק בשביל הכיף או כדי שיהיו לה תמונות נחמדות יכולה בלי בעיה למצוא צלם שיעשה זאת בחינם.
בחורה שאינה נראית כמו דוגמנית ורוצה לעשות תמונות עירום (יש למשל המון נשים בוגרות שמעוניינות בצילום מהסוג הזה בשביל עצמן בשביל הכיף או המזכרת או כמתנה לבעל..) תצטרך לבקש הצעת מחיר מצלם אם היא רוצה תמונות ברמה טובה.
בוק עירום אצל צלם טוב יעלה כמו בוק רגיל אצל אותו צלם כשהמחירים אצל צלמים טובים נעים בערך בין אלף לאלפיים ש"ח.

לבחורה שרוצה לעבוד כדוגמנית עירום העניין של בחירת צלם טוב איננה משמעותית כי הדוגמנית מקבלת על כך תשלום וגם לדוגמנית אין שימוש ממשי בתמונות והן מיועדות לצלם, מה שכן מאוד חשוב זה לברר מי הצלם לפני שמגיעים אליו ולחפש קצת באינטרנט שלא מדובר על מישהו שיש עליו באינטרנט תלונות כאלו או אחרות.
במקרה של מישהי שרוצה להצטלם חד פעמית או מישהי שאינה מודל עירום ורוצה בוק עירום הנושא של בחירת צלם הוא הנושא הכי חשוב.
צריך לברר שמדובר בצלם שיש לו שם טוב, שיש לו רזומה, שיש עליו המלצות חמות, שעובד כבר זמן מה, צריך כמובן להיכנס לאתר של הצלם ולהסתכל על תיק העבודות שלו.

בישראל אין צלמי עירום מוכרים אבל מבחינת צילום בוק עירום זה מאוד דומה לצילום של בוק דוגמנות ולכן צלמי דוגמניות טובים ברוב המקרים יהיו צלמים אידיאליים לצילום בוק עירום.
צלמי אופנה מוכרים בישראל לדוגמא: רון קדמי, אלכס ליפקין, רפאל מזרחי, רונן אקרמן

בד"כ לצלמי אופנה יש ניסיון קודם עם צילומי עירום אך ודאו זאת מול הצלם שאתם פונים אליו כדי להיות בטוחים.
 


קישורים מומלצים:


מאמר - צילום עירום


אימייל של צלם אופנה רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com
 

 
אימייל של צלם אופנה אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com


דוגמנית עירום | דוגמניות עירום | דוגמנות עירום | מודל עירום