צלם עירום

שאלה:

ממה מורכב צילום עירום אומנותי? ומיהם הצלמי עירום הטובים בישראל ?
 
תשובה:

צילום עירום בישראל היא נישה מאוד קטנה של צילום, גם בגלל שכמעט ואין חברות ישראליות או מגזינים ישראלים או אתרי סקס ישראלים, וגם בגלל שאנחנו חיים במדינה קטנה בה כולם מכירים את כולם ולא רבות הבנות שמוכנות להצטלם בעירום לתמונות שמתפרסמות בצורה מסחרית.

עד היום כל הניסיונות שנעשן בישראל להפיק מגזינים בסגנון פלייבוי נכשלו כשלון חרוץ. בשנת 2013 נעשה ניסיון נוסף שאת תוצאותיו נדע בעתיד הלא רחוק.

כל הנ"ל זה עירום מסחרי, ומה שנותר זה העירום שנעשה למטרות אישיות של הלקוחה או למטרת תיקי עבודות של הצלם או כל יאש מקצוע שמשתתף בהפקה.

מסיבה זו כמעט ואין בישראל צלמים שיש להם ניסיון רב בצילומי עירום.
בחו"ל הדבר הרבה יותר נפוץ וכמעט לכל צלם שמצלם דוגמניות יש בתיק עבודות תמונות של דוגמניות עירום.

בכל זאת, ללקוחה או לקוחה פרטי או מסחרי שצריכים צילומי עירום או עירום אומנותי הצלמים הזמינים הטובים ביותר יהיו צלמים שמתמחים בצילומי אופנה ודוגמנות כי מדובר על נישה מאוד דומה מבחינת הצילום המרכיבים האנשי צוות ההעמדה של דוגמנית וכו'. צלמי האופנה הטובים בישראל יהיו גם הצלמים שיספקו את התמונות הטובות ביותר ללקוח\ה שצריכים תמונות בסגנון הזה.

מספר שמות מוכרים של צלמים בתעשיית האופנה: רונן אקרמן, רפאל מזרחי, דוסי חסון, אלכס ליפקין, רונן פדידה..... ויש עוד כ 20-30 צלמים טובים בתחום הזה.

לא יזיק לבקש מהצלם עירום לראות תיק עבודות שיש בו גם תמונות עירום אם זה אפשרי. לא תמיד זה יהיה אפשרי כי רוב הצילומים האלו יהיו בבעלות פרטית של אנשים פרטיים שהצטלמו ולכן הצלם לא יעשה בהם שימוש ויציג אותם כדי לשמור על צנעת הפרט.
רק צלמים שבמקרה באמתחתם עבודות עירום מסחריות שהם צילמו (כלומר הדוגמניות קיבלו תשלום ולצלם מותר להשתמש בתמונות) יוכלו להראות תמונות כאלו בתיק העבודות.

מבחינת הדברים שמרכיבים צילום עירום אומנותי, זה לגמרי תלוי במטרת הצילומים.
לדוגמא, צילומי עירום שנועדו למגזין כמו פלייבוי יהיו מאוד סקסיים עם צבעים עזים תנוחות והעמדת דוגמנית מאוד סקסי ונועז... מצד שני צילומי עירום ללקוחה פרטית יהיו הרבה יותר עדינים רכים אומנותיים ועם העמדות דוגמנית יותר מרומזות ועם צללים שמחמיאים לגוף.קישורים מומלצים:

מאמר-  צילום בוק

אימייל של צלם אופנה רפאל מזרחי -
refaelm66@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה רונן פדידה-
ronenfadida@gmail.com
 
אימייל של צלם אופנה אלכס ליפקין -
alex.lipkin@gmail.com 
 


צלם עירום | צילום עירום | צלמי עירום | צילומי עירום אומנותי