צלמים ישראלים

.

שאלה:

מיהם הצלמים הישראלים הכי טובים? איזה צלמים במרכז הארץ הכי מומלצים?
 
תשובה:


תחום הצילום הוא תחום גדול מאוד ומורכב ממספר גדול של נישות (לדוגמא צילום אופנה, צילום טבע, צילום מקרו, צילום מוצרים, צילום חתונות, צילום עיתונות ועוד).
בד"כ הצלמים הכי טובים בנישה מסויימת יהיו צלמים שמתמחים ספציפית באותה נישה ועובדים רק או כמעט ורק בה, נדיר יהיה למצוא צלמים שגם מתמחים במספר נישות וגם נחשבים לטובים ביותר באחת או בכמה מהן.

עד כה נכון לשנת 2013 שום צלם ישראלי לא קיבל הכרה עולמית והתפרסם בעולם בעבודותיו. למעשה אפילו בתוך ישראל אדם מן היישוב בד"כ לא כיר צלמים ישראלים. אולי שמות מוכרים יותר הם אלכס ליבק, עדי ברקן, זיו קורן.

נתמקד במאמר הזה בנישה של צלמי אופנה ישראליים.

תחום צילום האופנה מרוכז באזור של ת"א-יפו מאחר ובאזור זה נמצאות רוב חברות האופנה סוכנויות הדוגמנות והלקוחות הדורשים צלמי אופנה. יהיה קשה מאוד ואף בלתי אפשרי למצוא צלם אופנה טוב שאינו ממוקם באזור ת"א ולכן אם אתם מחפשים צלם גם אם אינכם גרים במרכז מומלץ בחום לא לחפש צלם ליד הבית אלא להגיע ולמצוא צלמים במרכז.

בתחום האופנה כמה שישמע מפתיע רוב הצלמים שעובדים חזק ונחשבים לצלמים טובים הם דווקא הצלמים הצעירים יותר יחסית. סביר להניח שהסיבה היא שתחום האופנה הוא תחום שבו חייבים תמיד להיות מעודכנים באופנות האחרונות ולהיות עם עין וראייה צעירה ועכשווית. 

צלמי אופנה מוכרים יותר לדוגמא: רונן פדידה, גיא ויריב, רפאל מזרחי

קישורים מומלצים:


צלם רפאל מזרחי
refaelm66@gmail.com

צלם רונן פדידה
ronenfadida@gmail.com

צלמים ישראלים | צלמים במרכז