צילום פורטרטים


שאלה:
מה זה צילום פורטרט? האם יש דבר כזה צלם פורטרטים?  ואם כן מי הצלמי פורטרטים הכי מוכרים בישראל?

תשובה:

פורטרט, או בעברית דיוקן, מתייחס לכל צילום\ציור של דמות של אדם. ברוב הפורטרטים נהוג להציג רק את חלק הגוף העליון, וכמו כן ברוב הפורטרטים המטרה היא להציג את אופיו או את הרגשתו שאותה עת של האדם המופיע בפורטרט.

צילום פורטרטים היא נישה קטנה של צילום ובישראל אין צלמים שמתפרנסים רק מצילום פורטרטים פשוט מהסיבה שבישראל אין מספיק עבודה בצילום פורטרטים נטו ואי אפשר להתפרנס מזה בצורה מספקת.

בישראל אין ממש צלמים מוכרים, אז על אחת כמה וכמה צלמי פורטרטים בטח שאין כאלו שמוכרים לציבור הרחב. 

לקוח שמחפש לצלם פורטרט עדיף ומומלץ שיברר על צלמי דוגמנות ואופנה, בישראל הנישה של צילום אופנה ודוגמנות היא הנישה הכי גדולה ולכן גם נמצאים בה הצלמים היותר מוכשרים ומוכרים.
צלמי דוגמנות הם בעצמם צלמים שמומחים בצילום של אנשים, מומחים בלהוציא מכל מצולם את הזוויות הטובות שלו, הצדדים הפוטוגנייים שלו, ובשורה התחתונה הם מה שנקרא אובר קואליפייד בשביל צילום פורטרט פשוט כמו שדורשים רוב הלקוחות בישראל.
מה שכן חשוב זה לא להגיע לצלם הראשון שקפץ לכם בגוגל או לצלם שהציע לכם את הצילום במחיר הנמוך! אנחנו נמצאים בתקופה דיגיטלית בה כל אחד יכול להשקיע כמה אלפי שקלים במצלמה מקצועית ולקרוא לעצמו צלם, לכן חשוב להגיע רק לאלו שבאמת מקצועיים. בהמשך ניתן לינק לכתבה על צלמי אופנה ובה גם כמה שמות מוכרים ומומלצים ודרכי התקשרות אליהם.

תמיד גם מומלץ לקבל הצעת מחיר מיותר מצלם אחד, ולקרוא קצת באינטרנט על אותו צלם, ואם יש אפשרות כזו אפילו לקבל המלצות מאנשים שהצטלמו צילום פורטרט אצל אותו צלם.
קישורים מומלצים:


לינק לכתבה: צלמי אופנה
צלם פורטרטים | צילום פורטרט | צילומי פורטרט | צילום פורטרטים