צלם הריון


שאלה:
מיהם הצלמי הריון הכי טובים בישראל? ממה מורכב בוק הריון וכמה הוא אמור לעלות ?

תשובה:
התחום של צילום הריון, כמו כל תחום אחר של צילום, הוא תחום שרק צלם אשר עוסק בו זמן מה ומתמחה בו יוציא תוצאות מקצועיות וראויות.
הבעיתיות כיום נובעת מכך שבניגוד לפעם כשתחום הצילום היה נחלתם של מעטים, ביום תחום הצילום הפך לתחום שרבים מאוד עוסקים בו גם מקצועית וגם כתחביב בגלל שצילום הפך להרבה יותר נגיש הרבה יותר זול והרבה יותר פשוט בגלל התקדמות רצינית מאוד בטכנולוגיה הקשורה לתחום.

בצילום חובבני כמובן די פשוט להבחין, אבל אדם מן השורה בד"כ לא יבחין בין צילום שנחשב למאוד מקצועי לבין צילום שנחשב לרגיל או לחצי מקצועי.

על כן הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא בחירת הצלם.
בישראל בה שוק הלקוחות יחסית קטן בגלל כמות האוכלוסיה הקטנה אין אף צלם שיכול להרשות לעצמו לצלם אך ורק הריון, לכן מיותר לחפש צלם שכזה, אך צילום הריון שייך לתחום של צילום אנשים ולכן הצלמים הטובים ביותר בתחום הזה הם צלמים אשר רגילים לצלם אנשים (כמו צלמי אופנה ודוגמנות שרגילים ביום יום לצלם בוקים) ואשר צברו ניסיון מה בצילומי הריון.

כיום מאוד פשוט לבדוק באינטרנט שמות של צלמים טובים אשר מתעסקים בצילום הריון, זכרו לא להסתכל רק על מה שרשום באתר של אותו צלם כי זאת ממש לא אינדיקציה לגבי רמת הצילום, כל צלם הרי יכול לרשום באתר שלו כל מה שהוא רוצה לשבח ולהלל את עצמו וכמובן שזה מה שעושה כמעט כל צלם גם הפחות טובים. החכמה היא לקחת מידע ממקומות שאינם משוחדים, ורק לאחר מכן להיכנס לאתר של אותו הצלם כדי לבחון הא סגנון הצילום שלו הוא סגנון שיפה בעיניך הלקוחה ושאת אוהבת ומתחברת לתמונות המוצגות באתר.

שמות לדוגמא של צלמי אופנה ודוגמנות טובים ומוכרים שמצלמים גם הריון: רונן אקרמן, רפאל מזרחי, רון קדמי, מנחם עוז, רונן פדידה...
כמובן שיש עוד כמה עשרות צלמים טובים ואפשר לבלות יום שלם באינטרנט כדי למצוא ולעבור על כולם.

אז בחירת הצלם זה הפקטור החשוב ביותר במשוואה, השלב הבא והחשוב לא פחות זה לקבל מחיר טוב ולברר מה בדיוק מקבלים עבור הכסף.
מחיר צילום הריון נע פחות או יותר מ 1000 עד 3000 ש"ח. גם אם מצאת צלם שאת אוהבת אין באמת סיבה להצטלם אצלו אם הוא גובה פי 2 או פי 3 מצלמים אחרים, פשוט מצאי צלם אחר שאת אוהבת לא חסרים צלמים, וישנם כאלו שבאמת גובים מחירים גבוהים רק בגלל הותק והשם שלהם.

מה שמקבלים בתמורה לכסף כבר תלוי בדרך העבודה של הצלם ולעיתים גם בחבילה שבחרתם.
צילום של בוק הריון אמור לקחת בין שעה ל 5 שעות, רוב הצלמים מספקים בתום הצילום דיסק עם כל התמונות שצולמו, יש צלמים שיותר "קמצנים"  עם ההקלקות על המצלמה ומוציאים בסביבות ה 100-200 תמונות...יש צלמים שממש לא מפסיקים להקליק ומוציאים אפילו למעלה מ 1000 תמונות, אל תקחו את כמות התמונות כאינדיקציה לכלום כי לכל צלם הריון דרך העבודה שלו.
יש צלמים שמספקים ריטוש (פוטושוט) למספר תמונות נבחרות, יש צלמים שמספקים גם אלבום עם תמונות מודפסות.
מומלץ מאוד לקבל מהצלם מספר תמונות שעברו פוטושופ, אפילו אם זה כרוך בתוספת תשלום קטנה. הדפסה ואלבום כבר הרבה פחות הכרחיים כי כל אחד יכול להגיע לחנות צילום ליד ביתו ולהדפיס כמה תמונות שירצה באיזה גודל שירצה ולשים באיזה אלבום שירצה.

אז שיהיה בהצלחה, וכמובן..מזל טוב (=

 

קישורים מומלצים:


 רפאל מזרחי
 refaelm66@gmail.com
 
 רונן אקרמן
  ronenakerman1@gmail.com
 
  רון קדמי
  Studio@ronkedmi.com


לינק לכתבה: צלמי דוגמניות


מחיר צלם הריון | צלם הריון | צלמי הריון | צילום הריון | צילומי הריון