טראש דה דרס

שאלה:

מה זה צילומי טראש דה דרס ? כמה הם עולים ואצל מי מומלץ להצטלם?
 
תשובה:

צילומי טראש דה דרס ( באנגלית trash the dress ) זה סגנון צילום שהחל בחו"ל לפני מספר שנים ובערך בתחילת שנת 2013 הגיע גם לתודעה בישראל וכנגד הציפיות דווקא נוחל הצלחה לא קטנה.

טראש דה דרס בפירוש המילולי זה להרוס את השמלה, כלומר את שמלת הכלה, והסגנון במקור שלו אכן הוא של צילום החתן והכלה מספר ימים לאחר החתונה כשהם פחות או יותר משמידים את הבגדים שהם התחתנו איתם על ידי צבעים, מים, יין, בוץ, יש כאלו שהרחיקו לכת עד לשריפת הבגדים, והרעיונות שונים ומגוונים בלתי נדלים ומרהיבים.

בישראל הסגנון עבר מודיפיקציה קטנה כדי שיתאים לשוק המקומי והחתן והכלה קונים שמלה וחליפה זולים במחיר של כמה מאות שקלים (בחנויות קטנות או אפילו מזמינים מאתר EBAY מבעוד מועד).

הרבה מצולמים בישראל גם מעדיפים לעשות את הצילומים לפני החתונה וכך להפוך את אותם צילומים לתחליף ליום הצילומים המקובל שעושים כולם, אך בהחלט זה לא חובה ואפשר לעשות גם וגם.

היופי שבצילומי trash the dress מתבטא בכך שהצילומים הם בעלי אופי יותר של צילומי אופנה וכשעושים אותם אצל צלם טוב הם יוצאים מרהיבים ביופים.

מעבר לכך יום הצילום עצמו אמור להיות מאוד כיפי מאוד זורם ומאוד משוגע ויצירתי ובכך הוא שונה לגמרי מהצילומים הסטנדרטיים של לפני חתונה שיכולים להיות מאוד משעממים ותקועים ולהראות בדיוק כמו הצילומים של כל שאר החברים שלכם.

העלות של צילומי טראש דה דאס תלויה במי הצלם וגם מה הוא נותן בתמורה (מספר התמונות, שעות הצילום, הצוות, הריטוש של התמונות וכו' וכו') אבל מבירור שלנו הוא נע פחות או יותר בין 1200 ל 4000 ש"ח.

אם כבר בחרתם לעשות צילומי טראש דה דרס חשוב מאוד לבחור את הצלם הנכון כי צלם חתונות רגיל יגרום לתמונות להראות כמו צילומי חתונה קצת פחות רגילים וכל המטרה שלכם למשהו מיוחד תוחמץ.

אם אתם מעוניינים בתמונות באמת מרשימות ובמזכרת שבאמת תשאיר בפה פעור כל מי שיסתכל עליה כמו שאמורים לעשות צילומי טראש דה דרס אז קודם כל אל תתפתו להצעות של כל צלמי החתונות שמציעים חבילות של צילום חתונה יחד עם טראש שאמורות להוזיל את העלות, עליכם לבחור צלם שמתמחה בצילומי טראש דה דרס ובד"כ יהיה מדובר על צלמי אופנה שהחליטו לצלם גם צילומי טראש.
רוב הצלמים כיום בנישה הזאת הם צלמי חתונות שרק החליטו לנצל את הטרנד כדי להרחיב את מה שהם מציעים ללקוחות, נסו שלא להגיע לצלם כזה.

חשוב מאוד להיכנס לאתר של הצלם ולראות תמונות לדוגמא של טראש דה דרס. חשוב מאוד גם לבדוק את האתרים של מספר צלמים ולא רק של צלם אחד. אתם תוכלו לראות בעצמכם את ההבדל בין התמונות של צלמי החתונות הרגילים לתמונות של צלמי טראש מקצועיים. ההבדל הוא שמיים וארץ !!

בקשו מהצלם הצעת מחיר מסודרת בכתב, כך תוכלו לראות בדיוק על מה אתם משלמים ולהשוות בין הצעות של צלמים שאהבתם וביקשתם מהם הצעת מחיר.

זוגות שכבר עברו את החוויה מעידים שהם נהנו מכל שנייה ושהתמונות עלו על כל הציפיות. זוגות רבים אף מקרינים את התמונות בחתונה שלהם.


קישורים מומלצים:

תמונות לדוגמא
 טראש דה דרס | צילומי טראש | trash the dress